مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد : در ۸ ماهه سالجاری ۴۱ هزار و ۲۵۴ نفر- ساعت آموزش مهارتی در مناطق عشایری استان سیستان و بلوچستان ارائه شد

محمد جهانتیغی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه ۴۱ هزار و ۲۵۴ نفر- ساعت آموزش مهارتی در مناطق عشایری استان سیستان و بلوچستان در ۸ ماهه سالجاری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ جهانتیغی با اعلام این خبر گفت : در راستای اجرای طرح توانمندسازی و ارائه آموزش‌های مهارتی به عشایر و ساکنان مناطق محروم و مرزی با اولویت اشتغال پایدار در ۸ ماهه سالجاری ۴۱ هزار و ۲۵۴ نفر-ساعت آموزش مهارتی معادل ۲۰۰نفر- دوره آموزشی به متقاضیان ارائه شده است .
جهانتیغی افزود : از مجموع آموزشهای ارائه شده در ۱۰ کارگاه عشایری استان بیش از ۱۷ هزار و ۴۶نفر-ساعت آموزشهای مهارتی معادل ۷۲ نفر- دوره آموزشی برای بانوان و ۲۴هزار و ۲۰۸نفر-ساعت آموزشهای مهارتی معادل ۱۲۸ نفر- دوره آموزشی به آقایان با هدف توان افزایی آنها آموزش داده شده است .
وی تصریح کرد : زندگی عشایر مصداق واقعی از تحقق اهداف رویکرد اقتصاد مقاومتی است چرا که آنها تنها بر تولیدات و محصولات خود تکیه دارند و آموزشهای مهارتی توانایی های آنها را گسترده تر و سبک زندگی را برای آنها راحت تر خواهد کرد .
جهانتیغی خاطرنشان کرد : مهارت افزایی عامل کاهش معضل و آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان و عشایر است و میتواند زمینه بهبود معیشت و کسب مهارت‌های زندگی را برای آنها فراهم ‌کند.