برای اولین بار در مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای زاهدان : برگزاری دوره آموزشی ویژه مشاورین املاک و مسکن با مشارکت صنف مشاورین املاک توسط مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای زاهدان

دوره آموزشی ویژه مشاورین املاک و مسکن با مشارکت صنف مشاورین املاک برای اولین بار توسط مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای زاهدان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ سارانی رئیس مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه زاهدان با اعلام این خبر گفت : در راستای ارتقاء مهارت شاغلین در صنوف و نیز به منظور ساماندهی اعضاء مشاورین املاک شهر زاهدان دوره آموزشی مشاورین املاک و مسکن با همکاری صنف مشاورین املاک برای اولین بار در مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای زاهدان برگزار شد و طی آن مشاورین با تشخیص انواع کاربری، قیمت گذاری و مساحی املاک آشنا شدند.
سارانی افزود : دورره های مشاوره خرید و فروش مسکن و مشاوره و خرید و فروش املاک برای تعداد ۱۲۵ نفر از مشاورین املاک و مسکن از شهر زاهدان به ترتیب در ۱۰۸ و ۱۰۱ ساعت آموزش برگزار گردید و مجموعا ۴ دوره دیگر نیز در این حوزه اجرا خواهد شد .
وی تصریح کرد : گذراندن این دوره ها در توانایی تشخیص عوامل موثر محیط کار ، توانایی تشخیص انواع سند ملکی و درک متون آنها ، آشنایی با مفهوم سند و نحوه تفکیک انواع آن ، آشنایی با شیوه نگارش سند ، توانایی آرشیو کردن اطلاعات و اسناد ملکی ، توانایی تشخیص نوعیت زمین و …. برای مشاورین املاک و مسکن بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
سارانی خاطر نشان کرد : مشاورینی که در این دوره حضور داشتند در پایان دوره پس از قبولی در آزمون های کتبی و عملی گواهینامه معتبرمهارت با کد بین المللی دریافت خواهند کرد.

2