ارایه بیش از۴۰۰ هزار نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه های غیررسمی استان

از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۴۰۹هزار و ۳۹۹ نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای به ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی استان ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد جهانتیغی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از ارائه بیش از ۴۰۹ هزار و ۳۹۹ نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای معادل ۲هزار و۴۲۳نفر- دوره به ساکنان حاشیه شهر از ابتدای سالجاری تا کنون با هدف مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال پایدار در بین ساکنان این مناطق خبر داد .
جهانتیغی افزود : رشته های ارائه شده در این مناطق بر مبنای ظرفیت منطقه ، شناخت سلیقه خریدار و امکانات در دسترس ساکنان آن شامل مانتو دوز، خیاط لباسهای سنتی بلوچ ، تولید کننده خانگی اسانس و عرقیات گیاهی ، پرورش جوجه بومی، تمیرکار آبگرمکن های دیواری ، نصب و سیم کشی تجهیزات مدارهای الکتریکی ساختمان ، تعویض کار روغن خودروهای سبک و …است .
وی تصریح کرد : آموزش مهارت و فنی و حرفه‌ای می تواند در رشد اقتصادی و تولیدات ملی ، گسترش آموزشهای عدالت محور، افزاش بهره‌وری و تولید، کاهش هزینه‌های تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی در جوانان راهگشا باشد.
جهانتیغی با اشاره به مهمترین خصیصه آموزشهای مهارتی افزود :آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای در واقع نوعی پرورش کارآفرین است ، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی ، قادر خواهند بود که فرصتهای شغلی مناسبی را به دست آورند .
وی ادامه داد :ارائه آموزشهای مهارتی در حاشیه شهرها از تاثیرگذاری اقتصادی- اجتماعی مهمی برخوردار است چرا که معرف نوع مهمی از سرمایه گذاری در منابع انسانی است و با فراهم کردن زمینه های ارتقای دانش و تغییرنگرش ، مهارتهای مورد نیاز بازار کار و اشتغال را فراهم می کند .