قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: ارزش مدرک فنی و حرفه ای از مدرک دانشگاهی کمتر نیست

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت:ارزش مدرک فنی و حرفه ای از مدرک دانشگاهی کمتر نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، رحمت الله رحمتی در جشن مهارت آموختگان جنوب شرق استان تهران در کانون ملائک قرچک از ابتکار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در برگزاری این جشن تقدیر کرد و افزود: متاسفانه در کشور به شدت روی مدارک دانشگاهی به صورت مستقیم و غیرمستقیم تکیه شده است.

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان کرد: اگر این تعداد فارغ التحصیل دانشگاه ها به وزن مدرکی که در اختیار دارند از دانش و علوم برخوردار باشند خوب است اما در گذشته فرهنگ دانشگاه رفتن با علم آموزی شروع شد بطوری که بعدها با مدرک گرایی ادامه پیدا کرد.

این مسئول گفت: در ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت ۲۸۰۰ دانشگاه داریم اما در چین با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون جمعیت ۱۸۰ دانشگاه وجود دارد.

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: محصول این آمار این می شود که نرخ بیکاری قشر تحصیلکرده در کشور ما بالاست.

وی ادامه داد: یکی از سرمایه‌های مهم کشور، افزایش دانش نیروی کار است و باید در هر صنفی برای افزایش دانش نیروی کار خود برنامه ریزی و کار شود.

رحمتی بیان کرد: باید فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه ترویج و جوانان را تشویق کنیم،ارزش مدرک فنی و حرفه ای از مدرک دانشگاهی کمتر نیست و باید تلاش کنیم روزی برسد که این اعتقاد و فرهنگ در جامعه فراگیر شود.

وی گفت: باید فرهنگ کار ترویج شود و پایه و اساس آن مهارت آموزی نیز است.