از ابتدای سالجاری تاکنون ارائه شد : بیش از ۱۶۳هزار و۲۹۵ نفر- ساعت آموزشهای مهارتی فنی وحرفه ای در مرکز جوار دانشگاه سیستان و بلوچستان

از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۱۶۳هزار و ۲۹۵ نفر- ساعت آموزشهای مهارتی فنی وحرفه ای در مرکز جوار دانشگاه سیستان و بلوچستان ارائه شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد جهانتیغی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر بیان داشت : در راستای توانمندسازی مهارتی دانشگاهیان با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۱۶۳ هزار و ۲۹۵ نفر- ساعت آموزشهای مهارتی در قالب یک هزار و ۹۳۴نفر –دوره آموزشی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار دانشگاه سیستان و بلوچستان ، به متقاضیان ارائه گردیده است .
جهانتیغی افزود : حلقه مفقوده اشتغال در دنیای امروز آموزشهای مهارتی است چرا که صرف مطالعات تئوریک منجر به شغل نخواهد شد و داشتن توانمندی های مهارتی گوناگون بستر ساز اشتغال پایدار است .
وی تصریح کرد : دوره های آموزشی ما در مرکز جوار دانشگاه رایانه کار spss،مدیریت وبلاگ ، برنامه نویسی در محیط step7 ، نصب سیستم های دزدگیر و دوربین مدار بسته و کارآفرینی با رویکرد lcab است .
مدیر آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد : آموزشهای فنی و حرفه ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال دارد .
جهانتیغی ادامه داد : بر همین اساس مرکز جوار دانشگاه نقش مکمل را برای دانشجویان دارد و انها را به سمت تولید کنندگی و بازار کار سوق داده و منجر به درک بصری در کنار مباحث تئوری میشود .