برگزاری نشست هم اندیشی ترویج کارآفرینی وکسب وکار درسالن آمفی تئاترمرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از برگزاری نشست هم اندیشی ترویج کارآفرینی و کسب و کار در سالن آمفی تئاتر مرکز علمی و کاربردی فنی و حرفه ای خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمدجهانتیغی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از برگزاری نشست هم اندیشی ترویج کارآفرینی و کسب و کاربا حضور خانم صابر مدیر بنیاد توسعه کارآفرینی ، معاون آموزشی ، روسای مراکز ، مربیان دولتی وخصوصی ،کارشناسان در سالن علمی کاربردی فنی و حرفه ای خبر داد .
جهانتیغی افزود : تعامل و هم افزایی بخش دولتی با سازمان های مردم نهاداز جمله مهمترین اقدامات برای توسعه هر جامعه ای است .
مدیربنیاد توسعه کارآفرینی نیز گفت : در کشور بر طبق آمارها حدود ۱۷ میلیون نفر در سکونتگاه های غیررسمی وحاشیه شهرها ساکن هستند و این معضل یکی از مهمترین آسیبهای اجتماعی ما است وتاثیر سازمان های مردم نهاد در توسعه مهارتها با توجه به نقشی که میتوانند ایفا کنند برکسی پوشیده نیست .
صابر تصریح کرد : فعالیتهای بنیاد توسعه کارآفرینی در ۵ حوزه اصلی شامل نوکارآفرینان ( جوانانی که دارای ایده های خلاق هستند )، اتاق کارآفرینی مدارس(پرورش کودکان با استعداد ) ، کسب و کارهای خانوادگی ،مستند سازی از فعالیتهای کارآفرینان با هدف انتقال تجربیات و مطالعه الگوهای کارآفرینی برای انتقال امیدهای واقع بینانه است .
وی خاطر نشان کرد : در سالهای ۸۶-۸۷ در استان سیستان و بلوچستان مطالعات میدانی عمیقی در سطوح استان ، شهر زاهدان و ۸ منطقه حاشیه نشین توسط بنیاد توسعه کارآفرینی صورت پذیرفت و طی آن فرصت ها ، ظرفیت ها و مزیت های اجتماعی و اقتصادی و نیز چالش های مربوط شناسایی و پایه گذاری آموزشهای مهارتی در مناطق حاشیه نشین انجام شد .
مدیربنیاد توسعه کارآفرینی ادامه داد : همکاری و همراهی مثلت دولت ، بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد در توسعه جوامع تعیین کننده است و از طریق ترویج فرهنگ کارآفرینی و نیز شناسایی فرصت های شغلی بومی و غیر بومی در مبحث اشتغال و معاش میتوان گام های بلند و اساسی برداشت .
در پایان مقرر گردید دوره های آموزشی ویژه مربیان آموزش فنی و حرفه ای مراکز زاهدان برگزار و در ادامه مربیان در خصوص کشف استعداد ها و افراد دارای ایده برای ایجاد اشتغال همکاری نموده تا دوره های کاربردی برای کارآموزان برگزارگردد.