مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد : بیش از ۴میلیون و ۱۸۶هزار نفر- ساعت آموزش های های فنی و حرفه ای در سال ۹۵ دربخش دولتی ارائه شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه بیش از ۴میلیون و ۱۸۶هزار و ۴۲۸ نفر- ساعت آموزش های های فنی و حرفه ای در سال ۹۵ در بخش دولتی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد جهانتیغی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : در راستای افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال پایداربیش از ۴میلیون و ۱۸۶هزار و ۴۲۸ نفر- ساعت آموزش های های فنی و حرفه ای در سال گذشته در استان ارائه شده است .
وی تصریح کرد : از مجموع آموزشهای ارائه شده در سال ۹۵یک میلیون و ۸۳۰هزار و ۶۱۱ نفر ساعت آموزشهای مهارتی به بانوان و ۲میلیون و ۲۲۴ هزار و۹۹۷نفر ساعت آموزشهای مهارتی برای آقایان و۱۳۰ هزارو ۸۲۰ نفرساعت به صورت مشترک اجرا شده است .
جهانتیغی خاطرنشان کرد : آموزشهای ارائه شده معادل ۲۵ هزار و ۹ نفر دوره آموزشی بوده و بر اساس ظرفیت ها ، نیازهای بازار کار استان و امکانات آموزشی موجود اداره کل و مراکز تعریف شده است .
وی اذعان داشت : در راستای همه گیر شدن مهارت ها و تخصص ها در میان مردم می توان به توسعه و گسترش آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در مناطق توسعه نیافته پرداخت تا از این طریق بستر سازی ایجاد اشتغال پایدار در استان فراهم شود .
اجتماعی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد : اهمیت دادن به مهارت ها به عنوان ابزاری برای کسب موفقیت نوعی سرمایه گذاری در ایجاد اشتغال و تولید است ضروری است کارفرمایان و افراد به میزان تقاضا برای کسب مهارت ، مشارکتشان را افزایش دهند. نهادهای دولتی نقش کلیدی در این بازی دارند ‌چون نهادهای دولتی خودشان کارفرماهای بزرگی هستند.
جهانتیغی بیان داشت : سنگ زیربنای موفقیت به درک ارزش مهارت ها از سوی افراد ، ‌شرکت ها و دستگاه‌های دولتی وابسته است. بیشتر افراد و سازمان ها باید متقاعد شوند که موفقیت درآینده وابسته به ارتقا سطح مهارت‌هایشان است اگر افراد و سازمان‌ها باور کنند که ارتقا مهارت ها امری ارزشمند است آن را در الویت قرار می دهند.