در سازمان آ‌موزش فنی و حرفه ای کشور صورت گرفت: ابلاغ دستورالعمل نحوه صدور مجوز آموزش کارورزی

 

دستورالعمل نحوه صدور مجوز آموزش کارورزی توسط سازمان آ‌موزش فنی و حرفه ای کشور ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این دستورالعمل، در راستای اجرایی نمودن تکالیف مقرر برای سازمان در “دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی” موضوع تصویب نامه هفتاد و پنجمین جلسه شورای عالی اشتغال مورخ ۵/۱۱/۱۳۹۵ و تصویب نامه سی و ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مورخ ۱۵/۱/۱۳۹۶ و ابلاغیه مورخ ۷/۴/۱۳۹۶ وزراء کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به ادارات کل آموزش فنی و حرفه­ای استان­های سراسر کشور ابلاغ شده است.

این گزارش حاکی است: با ابلاغ این دستورالعمل، ادارات کل آموزش فنی و حرفه­ای استان ها، مکلف شده­اند تا با بررسی صلاحیت­های آموزشی بنگاه­های اقتصادی معرفی­شده توسط دستگاه­های اجرایی استان، نسبت به صدور مجوز آموزش کارورزی برای آنها و پایش دوره­های کارورزی بر اساس استانداردهای آموزشی و ضوابط مربوطه، اقدام نمایند. همچنین ادارات کل می بایست برای آن دسته از کارورزانی که متقاضی شرکت در دوره­های آمادگی شغلی و یا دریافت گواهینامه مهارت می­باشند، اقدامات و تمهیدات لازم را فراهم نمایند.

این گزارش می­افزاید: به منظور تشریح فرآیندهای اجرایی طرح کارورزی دانش­آموختگان دانشگاهی و آشنایی با سامانه مربوطه، همچنین جلسه ویدئو کنفرانسی در روز شنبه مورخ ۲۴/۴/۱۳۹۶ در محل سالن مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور ازوجی، مدیر کل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون آموزش سازمان، سرپرست دفتر راهبری اجرای آموزش و همچنین مدیران کل، معاونین آموزشی، و کارشناسان ستادی و استانی مرتبط با اجرای طرح در دو مجموعه سازمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزار گردید.

شایان ذکر است تمهیدات و اقدامات لازم در راستای اجرای بهینه این طرح در سازمان آموزش فنی و حرفه­ای کشور، توسط دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان در حال انجام می باشد.