برای اولین بار : برگزاری دوره های آموزش مهارتی ویژه مدد جویان رای باز زندان توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای سیدالشهدا زاهدان

برای اولین بار مرکز آموزش فنی و حرفه ای سیدالشهدا زاهدان دوره های آموزش مهارتی را برای مدد جویان رای باز زندان برگزار کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ مجید معینی زاده رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای سیدالشهدا زاهدان در تکمیل این خبر گفت : مرکز آموزش فنی و حرفه ای سیدالشهدا زاهدان توانسته برای اولین بار به منظور توانمند سازی اقشار آسیب دیده و ایجاد اشتغال ٬ دوره های آموزش مهارتی ویژه مددجویان زندان باز را در محل مجتمع کار و اندیشه وابسته به زندان مرکزی توسط مربیان این مرکز برگزارکند.
معینی زاده افزود : این دوره ها در رشته های -لوله کش گاز خانگی و تجاری (۳۹۰ساعت)-کمک بنای سفت کار درجه ۲ (۱۷۴ساعت)-آجر چینی (۴۸ساعت)-تعمیر موتورسیکلت (۲۴۰ساعت)است .
وی تصریح کرد : اشتغال و نداشتن درآمد یکی از دلایل گرایش مجرم به بزه است نداشتن مهارت نیز زمینه‌های بیکاری وباز هم بزه را فراهم می‌کند. به همین دلیل است که مساله حرفه‌آموزی در سال‌های اخیر به جد مورد توجه متولیان قرار گرفته و تمام تلاش خود را می‌کنند تا هر روز بر تعداد کسانی که جذب کارگاه‌ها می‌شوند و کاری را فرا می‌گیرند بیشتر شود. به عبارتی با سرمایه‌گذاری در این حوزه آمار بازگشت زندانی به چرخه جرم به شدت کاهش می‌یاد.