پیام تبریک مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دفاع مقدس

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دفاع مقدس پیام تبریکی را صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستانو بلوچستان ؛ متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
أُذِنَ لِلَّذینَ یُقاتَلونَ بِأَنَّهُم ظُلِموا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلىٰ نَصرِهِم لَقَدیرٌ
به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل گردیده ، اجازه جهاد داده شده است، چرا که مورد ستم قرار گرفته اند و خدا بر یاری آنها تواناست(سوره مبارکه الحج آیه ۳۹)
طوفان جنگ در ۳۱ شهریور ۵۹ به راه افتاد و همچنان که در حال جولان دادن بود حماسه ای به راه افتاد حماسه ای از درون ملت رنج کشیده ایران . این حماسه بر باورهای ژرف ملت مومن استوار بود و دفاع مقدس نام گرفت . تاریخ هشت ساله دفاع مقدس نمادی از ایثار و شهادت و مقاومت است .حدیث مقاومت و مظلومیت ملتى است که قله‌هاى سربلند ایثار، حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامى خویش در نوردیده است. رخت تنومند انقلاب شکوهمند اسلامی که با خون پاک هزاران شهید و جانفشانی و جانبازی‌های زنان و مردان این سرزمین آبیاری شده و امروزه به الگویی تمام عیار برای آزادی خواهان منطقه و جهان تبدیل شده و چشم امید ملت‌های مظلوم و ستم دیده به این خطه دلاور خیز دوخته شده، بی شک مدیون ایثارگری‌های مردان مردی است که در طول هشت سال دفاع جانانه و مقدس از تمام هستی خود گذشتند و اجازه ندادند حتی یک وجب از این خاک مقدس زیر یوغ استعمارگران و غاصبان بماند. و گرامیداشت و یادآوری این ایام موجب حفظ و زنده نگهداشتن پویایی انقلاب و قدرت دفاعی دینی و نظامی ملت ایران است .
اینجانب محمد جهانتیغی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به نیابت از خانواده بزرگ آموزش فنی وحرفه ای فرا رسیدن این هفته را به را به رهبر فرزانه انقلاب، دولتمردان دولت تدبیر وامید، خانواده معظم و معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و مردم شهید پرور استان سیستان و بلوچستان تبریک عرض می‌کنم و تقارن این هفته با دهه اول ماه محرم، ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را الگوپذیری از سیره آن امام همام و تاسی از نهضت سرخ حسینی می‌دانم .