برگزاری کارگاه کشاورزی دررشته پرورش مرغ بومی در مرکز آموزشی کودکان کار

در راستای اجرای برنامه های آموزشی برای اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب جامعه مرکزآموزش فنی و حرفه ای سیدالشهداء(ع) اقدام به برگزاری کارگاه کشاورزی دررشته پرورش مرغ بومی در مرکز آموزشی کودکان کار (راه سلامت ) نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ مجید معینی زاده رئیس مرکزآموزش فنی و حرفه ای سیدالشهداء(ع) از برگزاری کارگاه کشاورزی دررشته پرورش مرغ بومی در مرکز آموزشی کودکان کار (راه سلامت )در راستای حمایت و توانمند سازی اقشار آسیب پذیر خبر داد .
معینی زاده افزود : آموزشهای مهارتی برای کودکان و خانواده هایشان بصورت جامع برگزار شده و شروع دوره از۱۳/۷/۹۶به مدت ۶هفته با هدف کمک به اشتغال و درآمدزایی این خانواده ها است .
وی تصریح کرد : کودکان کار به کودکانی گفته میشود که بصورت کارگری از قبیل شاگردی. گدایی .متکدی گری و… در سطح شهر کار میکنند و توسط مرکز کودکان کار با همکاری بهزیستی شناسایی وامکاناتی از قبیل صبحانه ، ناهار ، شام و جای خواب در اختیارشان قرار میگیرد
معینی زاده خاطر نشان کرد : مرکز آموزش فنی وحرفه ای سیدالشهدا (ع) نیز با توجه به رسالتی که در امر ارائه آموزشهای مهارتی دارد این کودکان و خانواده های آنان راشناسایی و آموزشهای فنی وحرفه ای از قبیل دوره کشاورزی ،خیاطی وصنایع چوب را با توجه به نیاز سنجی آموزشی و نیاز مخاطبین در اختیارشان قرار می دهد .