نشست هم اندیشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار با فرمانداری این شهرستان

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار از برگزاری نشست هم اندیشی با فرمانداری این شهرستان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ اولیایی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار گفت : این نشست هم اندیشی در راستای بررسی وضعیت بازار کار در شهرستان چابهار با توجه به پروژه های عمرانی و صنایع در دست اقدام در شهرستان برگزار شد .
اولیایی افزود : شرکت گازاستان اعلام کرده است که نیروی مورد نیاز پروژه گازرسانی از ایرانشهر به چابهار ۴۰۰ نفر است بر همین اساس با توجه به ظرفیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار در تربیت نیروی کار مورد نیاز این پروژه با حمایت از نیروی کار بومی استان از خیل جوانان بیکار در استان بکاهید .
وی تصریح کرد : ما با شرکت فولاد مکران طی تفاهمنامه ای تامین نیروی کارمورد نیاز این شرکت را عهده دار شده ایم همچنین با سایر شرکت ها و صنایع نیز برای تربیت نیروی کار در حال رایزنی هستیم تا با اولویت بومی گزینی بستر رشد و توسعه استان و نیز ارتقا سطح زندگی مردم استان را فراهم کنیم .
فرماندار چابهار نیز در این نشست بیان داشت : صنایع در حال شکل گیری در هرستان چابهار نیازمند نیازسنجی و تربیت نیروی ماهر هستند و یقینا استفاده از نیروی ماهر بومی برای صنایع کم هزینه تر و مفید تر است در همین راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار عهدار تربیت نیروی کار بومی برای صنایع در حال شکل گیری است .
درویشی افزود : صاحبان اصناف و صنایع نیز باید به مسئولیت های اجتماعی خود در قبال بکارگیری نیروی کار ماهر بومی پایبند باشند لذا تدوین پیوست های اجتماعی بر اساس نیازهای بازارکار شهرستان ضروری است .