کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران چابهار در محیط واقعی کارآموزی کردند

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان چابهار از کار آموزی کارآموزان مرکزدر رشته موتور های دیزلی دریایی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ اولیایی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان چابهار در تشریح این خبر گفت : در طرح مهارت‌آموزی درمحیط کار واقعی، به کارآموزان، آموزش‌های مرتبط شغلی ارائه می‌شود و این موضوع باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شدو نیز ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در مهارت‌آموختگان، ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای و افزایش قابلیت جذب و اشتغال آنها از جمله اهداف کارآموزی در محیط واقعی کار است .
اولیایی افزود : مهم‌ترین رسالت فنی و حرفه‌ای، بر اساس قانون، مهارت‌آموزی برای افراد فاقد مهارت و افراد شاغلی است که درصدد ارتقاء مهارت هستند در همین راستا کار آموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار در رشته موتور های دیزلی دریایی با حظور مربی مربوطه در یکی از تعمیر گاه های واقع در سطح شهر حاضر شده و از نزدیک با نحو تعمیرات در بازار آشنا شدند .
وی تصریح کرد : در بحث اشتغال که مهم‌ترین نیاز جوانان است عناصر زیادی کنار هم قرار میگیرند تا یک شغل ایجاد شود که یکی از آنها کارآموزی در محیط واقعی کاراست . این نوع کارآموزی کیفیت آموزشها را بالاتر برده و بر ایجاد انگیزه و اشتیاق کارآموزان می افزاید چرا که افراد با صاحبان مشاغل آشنا شده و از درآمد زایی و رضایت شغلی آنها اطلاعات لازمه را کسب می نمایند .