در آستانه فرا رسیدن شب یلدا : جشنواره‌ای از غذا‌های خوش آب و رنگ سیستان و بلوچستان برای فروش محصولات درتالار ۶ مرداد آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد

در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی همزمان با فرا رسیدن شب یلدا جشنواره‌ای از غذا‌های خوش آب و رنگ وصنایع دستی سیستان و بلوچستان با هدف فروش محصولات در تالار ۶ مرداد آموزش فنی و حرفه ای با همکاری کانون آموزشگاه های آزاد استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد جهانتیغی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی همزمان با فرا رسیدن شب یلدا جشنواره غذاهای بومی و محلی با هدف فروش و بازاریابی محصولات خانگی با حضور مراکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران زاهدان ، سیدالشهدا و شهدای وحدت وکانون آموزشگاه های آزاد استان در ۲۶ غرفه برگزار شد که طی آن شرکت کنندگان انواع غذا‌هایی را که مخصوص این شب بود به نمایش گذاشتند .
جهانتیغی افزود : برگزاری جشنواره فروش صنایع غذایی خانگی در استان برای اولین بار صورت گرفته و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد درون زا بوده است .
وی ضمن تشکر ویژه از کانون آموزشگاه های آزاد تصریح کرد : طرح جشنواره فروش محصولات خانگی و صنایع غذایی با همکاری روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ،اداره موسسات کارآموزی آموزشگاه های آزاد اداره کل وکانون آموزشگاه های آزاد استان برگزار شده است .
جهانتیغی اظهارداشت : صنایع غذایی در صورت حمایت مسئولین امر میتواند به یکی از اشتغالزا ترین حرفه ها تبدیل شود چرا که هر جامعه ای ناگزیر از مصرف غذا است .
وی خاطر نشان کرد : بازخورد خوبی که از فروش محصولات در این جشنواره داشته ایم ما را برای طراحی جشنواره ها و بازارچه های فروش محصولات کارآموزان علی الخصوص در حاشیه شهر مصمم تر کرده است .
گفتنی است در افتتاحیه این جشنواره مدیران کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون ونیز مسئولین و کارکنان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مخابرات ، آموزش و پرورش ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و … حضور داشتند .