در۸ماهه سالجاری : صدور بیش از ۱۷ هزار گواهینامه بین المللی مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از صدور بیش از بیش از ۱۷ هزار گواهینامه بین المللی مهارت در۸ ماهه گذشته از سال ۹۶ در این اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ کوروش آذرکیش رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در تشریح این خبر گفت : از ۳۹هزار و ۸۴۲ نفر ثبت نام شده در آزمون در سال جاری ۱۷هزار و ۱۹۹ نفر در آزمون های تئوری و عملی قبول شده و موفق به دریافت گواهینامه بین المللی مهارت شده اند .
آذرکیش با اشاره به اجرای الکترونیکی فرآیندهای آزمون در شهرستان های زاهدان تصریح کرد: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بایستی پس از ثبت نام ، کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کرده و به حوزه های مشخص شده جهت برگزاری آزمونهای مورد تقاضامراجعه نمایند .
وی بیان داشت: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی بالای ۵۰ ، براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی اداره سنجش استان در آزمون عملی حرفه ی خود شرکت و در صورت کسب حد نصاب لازم، موفق به دریافت گواهینامه بین الملل مهارت خواهند شد .
آذرکیش خاطر نشان کرد : با توجه به اهمیت و جایگاه گواهینامه های مهارت صادر شده و ضرورت ثبت و درج صحیح اطلاعات متقاضیان در سیستم پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، داوطلبان شرکت در آزمون های مهارتی توجه داشته باشند که در زمان درج اطلاعات شخصی و ثبت نام در دوره های آموزشی و نیز آزمون حتما صحت مندرجات و مشخصات خود را کنترل نمایند زیرا پس از ثبت نهایی دیگر امکان ویرایش اطلاعات علی الخصوص در مورد عکس و کد ملی وجود ندارد .
وی همچنین با اشاره به درخواست اکثر متقاضیان مبنی بر معرفی منابع درسی جهت آزمونهای تئوری اظهار داشت : آزمون های تئوری ، کتبی و عملی بر اساس محتوای استاندارد آموزش مهارت آن حرفه که در سایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بارگذاری شده است طراحی و اجرا می شود لذا هر منبع درسی مانند جزوه ، کتاب و مقاله که مبتنی بر استاندارد آموزشی حرفه مورد نظر باشد برای مطالعه و بهره برداری مناسب خواهد بود .