نشست صمیمی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در خصوص بررسی چالشهای موجود در اجرایی نمودن طرح آموزش سربازان وظیفه نشست صمیمی را با فرمانده ارتش جمهوری اسلامی در استان برگزار کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد جهانتیغی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در تشریح این خبر گفت : در نشست هم اندیشی که باحضورامیرتقی زاده فرمانده ارتش و فرماندهان تیپ های مستقر در زاهدان و کارشناسان آموزش اداره کل برگزار شد نماینده تام الاختیار ارتش برای هماهنگ کردن یگان های ارتش جمهوری اسلامی مستقر در سطح استان مشخص و جهت حمایت از اجرایی کردن تفاهمنامه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با ستاد کل نیروهای مسلح به فنی و حرفه ای اعلام آمادگی کرد .
جهانتیغی با اشاره به طرح توانمندسازی سربازان وظیفه اظهار داشت : سربازان سرمایه های ارزشمند کشور هستند که در اختیار نظام قرار دارند و باید برای توانمندسازی مهارتی آنان در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال پس از خدمت سربازی گامی مهم برداشته شود در همین راستا حمایت از طرح توانمند سازی مهارتی سربازان مصداق تحقق اقتصاد مقاومتی و حرکت چرخهای تولید و اشتغال در کشور است .
وی ادامه داد : در این نشست نحوه ارسال فرمت های مربوط به آموزش و آزمون سربازان وظیفه عنوان شد و همچنین در خصوص نحوه نیاز سنجی برای تعیین سطح سربازان توضیحاتی ارائه شد .
وی ضمن تاکید بر لزوم فراگیری مهارتها توسط جوانان تصریح کرد : برای حل مشکل بیکاری باید توجه و تمرکز اصلی بر تربیت افراد ماهر و پنجه‌های کارآمد در مراکز فنی و حرفه‌ای معطوف باشد چرا که صرف فراگیری دانش تئوریک پاسخگوی نیازهای بازار کار نیست .
جهانتیغی پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه دانست و خاطر نشان کرد: باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها را فراهم شود تا از سردرگمی پس از پایان خدمت مقدس سربازی پیشگیری شود .
گفتنی است در این نشست طرفین بر اجرای تفاهم نامه همکاری برای توسعه مهارت آموزی در بین سربازان ارتش استان تاکید و خواستار اجرای بیشتر دوره‌های مهارتی برای سربازان شدند.