جلسه ستاد سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان برگزار شد .

جلسه ستاد سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان با هدف بررسی چالشها و احصای مشکلات اجرایی در روند فعالیت ها و فرآیندهای مربوط به برگزاری آزمونهای تئوری و عملی ، ارائه راهکارها و اخذ پیشنهادات در بهبود عملکرد و تسریع در ارائه خدمات و پاسخگویی بهتر به متقاضیان در محل سالن جلسات و کنفرانسهای اداری این اداره کل تشکیل گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد جهانتیغی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان و رئیس ستاد مذکور از برگزاری جلسه با حضور بیش از ۴۰ نفر از معاونین،مسئولان ستادی ،روسای مراکز و کارشناسان حوزه سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل ، مراکز آموزش فنی و حرفه ای زاهدان و سا یر شهرستانهای استان خبر داد .
جهانتیغی با اشاره به اهمیت تشکیل چنین جلساتی برونداد و نتایج جلسات کارشناسی آزمون و سنجش مهارت را در بهبود برنامه ریزی و فرآیندهای آموزش موثر دانست و با تاکید بر استمرار این جلسات و اقدامات کارشناسی خواستار پیگیری مجدانه اولویت های تعیین شده از سوی سازمان متبوع و تسهیل و تسریع در تحقق فرآیندهای اجرایی و افزایش کیفیت و جایگاه گواهینامه های مهارتی گردید.
کوروش آذرکیش رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و دبیز ستاد مذکور در تشریح ضرورت برگزاری جلسه مذکور اظهارداشت : این جلسه با هدف شناسایی چالشها و مشکلات موجود و بحث و تبادل نظر در خصوص ارائه راهکارهای اجرایی در جهت هرچه بهتر برگزار شدن فرآیندهای سنجش و آزمونهای مهارتی و ارتقای کمی و کیفی عملکردها برگزار شده و در خلال آن یک کارگاه آموزشی نیز به همکاران ارائه گردید .
وی افزود : کارگاه آموزشی مذکور به همکاران کمک میکند تا با مروری بر دستورالعملها و بخشنامه های صادره و اولویت های طرح شده و استفاده از تجربیات کسب شده میزان خطا و صرف زمان در خدمت رسانی به متقاضیان دریافت گواهینامه های مهارت به حداقل برسد.
آذر کیش تصریح کرد : تفویض برخی اختیارات اجرایی از ستاد سازمان به اداره کل،توسعه آزمونهای اکترونیکی و آنلاین در سطح شهرستانهای استان ، همکاری مجدانه در طرح آموزش مهارت و صدور گواهینامه به سربازان نیروهای مسلح ،همکاری در خصوص برگزاری آزمونهای مهارتی دانش آموزان کار دانش ، آزمونهای تایید صلاحیت حرفه ای و شایستگی، غنی سازی و ارتقای کیفی سوالات کتبی و پروژه های عملی آزمونهای مهارتی با رویکرد طراحیهای جدید و ممیزی، تشکیل و توسعه بانک آزمونگران درون و برون سازمانی، تسریع و بهبود فرآیند صدور کارت الکترونیکی مهارت در حداقل زمان ممکن ، آموزش و بروز رسانی سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز، آموزش کارکنان و کارشناسان دست اندر کار با هدف نیل به اهداف و سیاست های تعیین شده از سوی ستاد سازمان از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان قرار گرفت .
در ادامه جلسه و طی ارتباط ویدئو کنفرانس با دفتر ارزشیابی مهارت و صلاحیت حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آقای احمدی معاون دفتر مذکور ضمن تبیین برنامه ها و سیاستهای مهم این دفتر به تعدادی از سوالات مطروحه پاسخ گفت.
درپایان این جلسه از تعدادی از روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستانهای استان که بهترین عملکرد را به لحاظ همکاری در فرآیندهای برگزاری آزمونهای مهارتی داشته اند و همچنین کارشناسان خدوم و پر تلاش سنجش و ارزشیابی مهارت اداره کل و مراکز سراسر استان تقدیر بعمل آمد.