باهدف بزرگداشت دهه فجر : نمایشگاه فروش دستاوردهای کار آموزان فنی و حرفه ای در سیستان وبلوچستان افتتاح شد

درراستای بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی نمایشگاه فروش دستاورهای مهارت آموزان سیستان وبلوچستان در محل نمایشگاه های دائمی شهر زاهدان افتتاح گردید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه فجر نمایشگاه توانمندی‌های بانوان سیستان و بلوچستان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان ،جمعی از بانوان صنعتگر استان و تعدادی از مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه‌ها در زاهدان افتتاح شد .
براساس این گزارش هدف از برگزاری این نمایشگاه زمینه سازی موثر برای اشتغال و کارآفرینی بانوان فعال، تقویت مشارکت و تعامل میان دستگاهها، تقویت بنیه اقتصادی خانواده ها، فرهنگ سازی و نقش آفرینی در عرصه های اقتصاد و فرهنگ در خانواده است .
این گزارش می افزاید : در این نمایشگاه زنان صنعتگر و کارآفرین این استان آثار خود را در قالب ۱۵۰ غرفه به معرض دید علاقمندان گذاشته‌اند ومهمترین مشکل صنعتگران استان فقدان وجود‌ بازار فروش محصولات آنان بوده که امیداست با برگزاری نمایشگاه هایی از این دست مرتفع گردد .
خانم اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان بهره گیری مطلوب از ظرفیت های نهفته کارآفرینان سیستان و بلوچستان، گسترش فرهنگ زندگی به سبک ایرانی و اسلامی، ترویج فرهنگ کار و اصلاح الگوی مصرف، فراهم آوردن مکانی برای گرد هم آمدن بانوان کارآفرین و به اشتراک گذاشتن تجربه های مفید و ارزنده در زمینه اشتغال را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.
گفتنی است در این نمایشگاه علاوه برمراکزسطح شهر زاهدان مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان زابل در بخش دولتی و خصوصی فعالیت چشمگیری داشته است .