با حضورمعاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور : جشنواره غذای بومی محلی سیستان و بلوچستان در تالار ۶ مرداد مرکز شماره یک زاهدان افتتاح شد .

جشنواره غذای بومی محلی سیستان و بلوچستان امروز با حضور سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در تالار ۶ مرداد مرکز شماره یک فنی حرفه ای زاهدان گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ جشنواره غذاهای بومی و محلی در راستای معرفی صنایع غذایی و غذاهای بومی و محلی سیستان و بلوچستان در قالب ۴۰ غرفه در رشته های صنایع غذایی مرتبط با فنی و حرفه ای که منجر به درآمد زایی می شود به مدت یک روزبا هدف ترویج فرهنگ مصرف غذاهای بومی و سنتی و حذف غذاهای آماده راه اندازی شده است.
سلیمان پاک سرشت در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ۵۸۶ مرکز فعال فنی و حرفه ای در سراسر کشور سالانه به ۱،۵ میلیون نفر آموزش های لازم را ارائه می دهند.
وی گفت: بخش مهمی از آموزش های این نهاد به دانش آموختگان دانشگاهی اختصاص دارد.
وی در حاشیه مراسم افتتاح جشنواره غذاهای بومی محلی سیستان و بلوچستان در زاهدان تصریح کرد : بر اساس توافق اخیر سازمان فنی و حرفه ای با وزارت علوم مقرر شده است دانشجویان علاقه مند در حین تحصیل آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گیرند و گواهینامه دریافت کنند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای خاصیت این گواهینامه را اشتغال پذیری بیشتر دانشجویان ذکر کرد.
پاک سرشت افزود: اگر دانشجویان آموزش درست و متناسب با بازار کار را فراگیرند به طور قطع می توانند در جامعه تاثیر گذار باشند و در حال حاضر۴۰ درصد از مهارت آموزان مراکز فنی و حرفه ای سراسر کشور را دانش آموختگان دانشگاهی در مقاطع مختلف تشکیل می دهند .
وی توسعه کیفی آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با بازار کار و تامین نیاز طرح های اشتغالزایی را از مهمترین اولویت های این سازمان عنوان کرد.
پاک سرشت با اشاره به تغییرات ایجاد شده در مدیریت فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: ضروری است با توجه به ظرفیت های بسیار خوب و نیاز سیستان و بلوچستان در زمینه توسعه آموزش های مهارتی، تحرک جدیدی در حوزه مدیریتی فنی و حرفه ای این استان ایجاد شود.
مهرداد جهاندیده سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این مراسم یکی از رویکردهای جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای را ارائه رشته های مهارتی و توان افزایی نیروی کار از جمله اقشارکم درآمد و بانوان سرپرست خانوار ذکر کرد و گفت: برگزاری این چنین نمایشگاههایی می تواند کمک خوبی به افزایش گرایش افراد به این رشته ها و ایجاد بازار فروش برای فعالان این عرصه شود.