درنشست معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با مربیان مطرح شد : ارائه آموزشهای مهارتی مهمترین اقدام رهایی از مشکلات بیکاریست ومربیان پیش قراولان حل این مشکل هستند

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان وبلوچستان درخلال دیدار با جمعی از مربیان ارائه آموزشهای مهارتی را مهمترین اقدام رهایی از مشکلات بیکاری دانست و مربیان را به عنوان پیش قراولان حل این مشکل عنوان کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این نشست صمیمی ضمن تبریک فرارسیدن ولادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه (س) و روز زن از مربیان به عنوان تاثیرگذارترین نیروهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای یاد کرد .
پاکسرشت ارائه آموزشهای مهارتی درست و باکیفیت را منوط به حضور مربیان متعهد و متخصص دانست وگفت : مربیان درخط مقدم حضور در جامعه هستند و از نزدیک با مشکلات کارآموزان ، نیاز های بازار کار و … سروکاردارند .
وی افزود : استفاده از تجارب مربیان مارا زود تر به نتیجه ای برای حل مشکلات گریبان گیر کشور از جمله فقر مهارت و بیکاری میرساند چرا که مربیان با وجود مشکلات اعم از کمبود تجهیزات و سختی کار در پیشبرد اهداف سازمان و حصول نتیجه بی دریغ کوشیده اند .
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور حل مشکلات استانداردهای آموزشی و آزمون ها را به وسیله مربیان ممکن دانست .
پاک سرشت اظهارداشت : در شرایط فعلی کشور متقاضی مهارت آموزی است و ما باید با به روز رسانی تجهیزات و برطرف سازی موانع به بهترین نحو در پاسخگویی به نیاز های مهارتی جامعه و بازار کار تلاش کنیم .
وی شکل گیری اراده برای تغییر مسیر جامعه به سمت فراگیری مهارت ها توسط مربیان را برای کل سازمان اثر بخش عنوان کرد .
در این جلسه مربیان به بیان مشکلات خود در زمینه ارائه مهارت آموزی در مناطق دور افتاده ، بیمه و … پرداختند .

در پایان این نشست تندیسی از هنر سوزن‌دوزی شهرستان ایرانشهر به همراه گلیم فرش دست بافت، حاصل دستان هنرمند بانوان به عنوان بخشی از تاریخ غنی مردمان این دیار، به رسم یادبود به وی اهدا شد.