در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای وحدت زاهدان مطرح شد : فراگیری آموزشهای مهارتی پیش شرط ورود افراد به بازار کار است .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان صبح امروز در راس هیاتی از همکاران اداره کل از کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای وحدت زاهدان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت : فراگیری آموزشهای مهارتی پیش شرط ورود افراد به بازار کار است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان : در این بازدید توانمندیها و ظرفیتها و تحقق صددرصد تعهد مرکزآموزش فنی وحرفه ای شهدای وحدت مورد ارزیابی وتایید قرار گرفت و مهرداد جهاندیده سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور در کارگاههای آموزشی فعال با مربیان و کارآموزان آن در خصوص خروجی آموزشها ، بازار کار ، نحوه آموزش، تجهیزات، ابزار آموزشی و فرآیند آموزشهای فنی و حرفه ای تبادل نظر کرد .
مهرداد جهاندیده در خلال این بازدید بر ضرورت فراگیری مهارتها برای دستیابی به اشتغال تاکید کرد و گفت : آموزشهای تئوری به تنهایی منجر به اشتغال پایداری نمی شود و تحقق این مهم مستلزم مهارت آموزی است .
وی اظهارداشت : رویکردفنی و حرفه ای رویکرد توانمند سازی است و افراد را از طریق آموزش مهارتها برای دستیابی به شغل و ورود به بازار کار آماده میکند .
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد : یکی از اصلی ترین اولویتهای ما برای برون رفت از وضعیت بیکاری، توسعه آموزشهای فنی و ‌حرفه ای، رونق کارآفرینی و اشتغال زایی است و این مهم در گرو به روز رسانی آموزشها و تجهیزات است .
جهاندیده در این بازدید بر ضرورت توسعه رشته های بازار محور و زود بازده که مورد استقبال مصرف کنندگان باشد تاکید کرد .
شایان ذکر است مربیان مرکزدر این بازدید ازبرخی کمبودها و به روز نبودن تجهیزات و استاندارهای آموزشی به عنوان مهمتر ین چالشهای پیش روی توسعه آموزشهای مهارتی یاد کردند و خواستار مساعدت سرپرست محترم برای رفع آنها شدند .