درسال ۹۶ صورت گرفت : ارایه بیش از ۵۷۳ هزار نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه های غیررسمی استان سیستان و بلوچستان

بیش از ۵۷۳ هزار نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای در سکونتگاه های غیررسمی استان سیستان و بلوچستان در سال گذشته ارائه شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ مهرداد جهاندیده سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از ارائه ۵۷۳ هزار و ۴۰نفر- ساعت آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای معادل ۳هزار و۶۳۳ نفر- دوره آموزشی به ساکنان حاشیه شهر از ابتدای سالجاری تا کنون با هدف مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال پایدار در بین ساکنان این مناطق خبر داد .
جهاندیده افزود: تعهدات آموزشی ما در حاشیه شهر بالغ بر۴صدهزار نفر ساعت بوده است که با همت مربیان در این مناطق ازمیزان تعهد فراتر رفته ایم همچنین ازمجموع ۳هزار و۶۳۳نفر- دوره آموزشی تعداد ۳ هزار و ۳۸۷ نفر را خانم ها و تعداد ۲۴۶ نفر آن را آقایان تشکیل دادند .
وی با اشاره به رشته ها و حرفه های آموزش داده شده در حاشیه شهر خاطر نشان کرد : تراش سنگهای قیمتی ، تهیه ترشی و شوری ، فرآوری و بسته بندی دمنوش های طبیعی و خشک کردن و بسته بندی میوه و سبزی ازجمله رشته های بازار محور وزود بازده در این مناطق است .
مهرداد جهاندیده اظهارداشت : توانمند سازی و ایجاد امکانات در روستاها یکی از عوامل تاثیرگذار در جلوگیری از مهاجرت به شهرها است که پیش از این به دلیل عدم وجود سند راهبردی به این موضوع به جد پرداخته نشده بود.
وی بهبود شاخص های زندگی در مناطق حاشیه ای را منوط به توانمندسازی مهارتی ساکنان این مناطق دانست و گفت : برای حل مشکلات ساکنان سکونتگاه های غیررسمی ضرورت دارد اشتغال را در اولویت قرار داده و پس از مهارت آموزی و توانمند سازی به سمت بازاریابی برای فروش محصولات تولیدی آنها گام برداشت.
جهاندیده اظهارداشت : آموزش مهارت و فنی و حرفه‌ای می تواند در رشد اقتصادی و تولیدات ملی ، گسترش آموزشهای عدالت محور، افزاش بهره‌وری و تولید، کاهش هزینه‌های تولید، رفاه اجتماعی و امید به زندگی دربین جوانان راهگشا باشد.