سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای سیستان وبلوچستان خبرداد : بیش از ۲۶ هزار نفر در سال گذشته در بخش دولتی آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای را فراگرفتند

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از توانمند سازی مهارتی بیش از ۲۶ هزار نفردربخش دولتی در سال گذشته خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ مهرداد جهاندیده سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در تشریح این خبر گفت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی بین سطوح تحصیلی در استان است و فعالیتهای خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر، نیمه ماهر و ارتقای مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیر دولتی انجام می دهد.
جهاندیده افزود : در سال گذشته بالغ بر ۴ میلیون و۲۴۹ هزار و ۶۵۳ نفرساعت آموزشهای مهارتی در بخش دولتی ارائه شد طی آن ۲۶ هزار و ۴۳۶نفر در کل استان با فراگیری مهارتها توانمند شدند که ۱۴ هزار و ۱۸۴نفر آنها را بانوان و ۱۲ هزار و۲۵۲ نفر آنها را آقایان تشکیل داده اند .
وی تصریح کرد : در حال حاضر ۲۴ مرکز آموزش در قالب ۱۶۸ کارگاه ثابت و بیش از۴۵۰ حرفه آموزشی در بخش دولتی استان فعال است همچنین ۱۶۶ آموزشگاه آزاد با ۱۴۹ حرفه آموزشی در بخش غیردولتی فعال است .
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهارداشت : عملکرد اداره کل در سال گذشته در خوشه های خدمات بالغ بر یک میلیون و۷۲۷ هزار و۵۱۶نفر-ساعت ، صنعت یک میلیون و۸۱۷ هزار و ۹۴۰ نفر- ساعت ، فرهنگ و هنر ۵۵۰ هزار و ۷۲۲ نفر –ساعت ، فناوری راهبردی ۴ هزار و ۶۷۵ نفر- ساعت و کشاورزی ۱۴۸ هزار و ۸۰۱ نفر ساعت بوده است .
جهاندیده خاطرنشان کرد : فراگرفتن آموزش‌های مهارتی یکی از ابزارهای مورد نیاز برای توسعه اشتغال در استان است چرا که منجربه توانمند ‌سازی نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار میشود .
وی تصریح کرد : با توجه به صنعتی نبودن استان و فراهم نشدن زیرساخت ‎ های صنعتی ، آموزش ‎ های فنی و حرفه ‎ ای در صورتی که مورد حمایت قرار گیرد، می ‎ تواند بعنوان یکی از بخش ‎ های تکمیل کننده چرخه اشتغال در مشاغل متوسط و خرد نقش خوبی ایفا کند.