سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای سیستان و بلوچستان خبر داد : بالغ بر ۶ هزار دانش آموز در هفته بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سراسر استان بازدید کردند .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان بلوچستان از بازدید بالغ بر ۶ هزار دانش آموز در هفته بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سراسر استان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ مهر داد جهاندیده سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان از بازدید بالغ بر ۶ هزار دانش آموزدر راستای اجرای طرح بازدید دانش آموزی از ۲۴ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و بیش از ۱۹۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای استان ، همزمان با سراسر کشور خبر داد.
جهاندیده افزود : طرح بازدید دانش آموزی با هدف معرفی پتانسیل ها ، توانمندی‌ ها و ظرفیت‌ های مراکز آموزشی فنی و حرفه ای ، ترویج فرهنگ مهارت آموزی و بیان نقش تاثیرگذار مهارت در ایجاد اشتغال اجرا گردیده است .
وی تصریح کرد : در این بازدید ها ، آموزش‌ های کوتاه مدت و کپسولی به‌ منظور آشنایی دانش آموزان با آموزش های مهارتی ، معرفی مهارت های منجر به اشتغال و حرفه های مختلف ونیز برگزاری نمایشگاه های معرفی دست ساخته های کارآموزان به آنها ارائه شد .
جهاندیده اظهار داشت : زمانی که از اشتغال سخن به میان می آید منظور اشتغال کوتاه مدت نیست بلکه فراتر از آن ظرفیت سازی در جوانان برای سازگاری با مشاغل آینده در گرو مهارت آموزی است لذا سهم عمده آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در نیل به اشتغال حائز اهمیت است .
وی توسعه کیفی را توام با ارتقاء کیفیت آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای و کاردانش تقاضا محور و بازار محور مستلزم بازسازی و نوسازی عملیات اجرایی دانست تا موجبات ارتقای کارایی اثر بخشی و کارآفرینی نیروی انسانی مورد نیاز اشتغال مولد و توسعه پایدار کشور را فراهم کند .