در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رشته های بازار محور صورت گرفت : برگزاری دوره عرقگیری گیاهان دارویی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک

در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رشته های بازار محور دوره عرقگیری گیاهان دارویی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد عرب رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک در تشریح این خبر گفت : با توجه به مشکل اشتغال در استان و لزوم توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی ، ترویج کشت گیاهان دارویی و فراوری آن‌ها در راستای ایجاد مشاغل بازار محور و زود بازده از مهمترین اهداف مرکز برای برگزاری این دوره آموزشی است .
وی افزود : برگزاری دوره های مهارتی بازار محور و زود بازده در حال حاضر مورد نیاز بازار کاربومی استان است و فراگیری حرفه هایی از جمله عرقگیری و اسانس گیری گیاهان دارویی فرصت های مناسبی را پیش روی علاقمندان قرار خواهد داد .
گفتنی است طی این دوره ضمن راه اندازی دستگاه عرق گیری مرکز توسط جمعی از کارکنان علاقه مند ، کارآموزان نیز موفق به تولید عرقیات گیاهی و برخی روغن های گیاهی شدند .