در نشست با فرماندهی تیپ ۱۸۸ ارتش مطرح شد : رشته های مهارتی آموزش داده شده برای سربازان وظیفه ارتش توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان گسترش میابد .

معاون آموزش فنی و حرفه ای سیستان وبلوچستان در نشست با فرمانده تیپ ۱۸۸ ارتش از گسترش رشته های مهارتی آموزش داده شده به سربازان وظیفه براساس تفاهمنامه وزارت تعاون با ستادکل نیروهای مسلح خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ جلیل شهریاری معاون آموزش ، پژوهش وبرنامه ریزی اداره کل در این نشست ضمن مثبت ارزیابی نمودن تعاملات دو مجموعه در جهت خدمات رسانی به مردم ، با اشاره به منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ، تعامل و همکاری دستگاههای اجرائی را به عنوان یکی از راهکارهای تحقق این هدف عنوان کرد .
شهریاری افزود : در این نشست آموزشهای ارائه شده در سال ۹۶ مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت و برای ارائه آموزشهای مهارتی در سال جاری برنامه ریزی هایی صورت گرفت .
وی ضمن تاکید بر لزوم ارائه آموزشهای بازار محور تصریح کرد : ایجاد اشتغال مولد و پایدار با توجه به تقاضای بازار کار یکی از اهداف ما در اداره کل است چرا که کسانی که مهارتی را فرا می گیرند صاحب دانش لازم در راستای تولید می شوند و توجه به تولیدات داخلی و بی نیازی به محصولات خارجی همان تحقق اقتصاد مقاومتی و فرمایشات معظم له است .
معاون آموزش اداره کل با اشاره به ضرورت حمایت تسهیلاتی دستگاه های اجرایی زیربط از اشتغال سربازان مهارت آموخته اظهار داشت : دستگاه های اجرایی برای حرکت چرخهای تولید استان باید از سربازان مهارت آموخته حمایت کنند چرا که کارگاه های مهارتی ما از اتومکانیک به کارگاه های تاسیسات و فناوری اطلاعات ارتقا یافته که این مهم گویای استقبال سربازان از مقوله مهارت آموزی است .
شهریاری همچنین از ارائه دوره های مهارتی کارآفرینی و بازاریابی در راستای ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و نیز تغییر نگرش در سربازان نسبت به انتخاب شغل و مقوله مهارت آموزی در سال جاری خبر داد .
سرهنگ طاهری فرمانده تیپ ۱۸۸ ارتش نیز ر این نشست ضمن قدر دانی از زحمات مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان در توانمند سازی سربازان وظیفه خواستار ادامه همکاریهای فی ما بین در سالجاری شد .
گفتنی است در پایان این نشست معاون آموزشی اداره کل و کارشناسان همراه از کارگاه های مهارت آموزی در مجموعه ارتش بازدید بعمل آوردند .