نشست هم اندیشی معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان باجانشین معاونت فرماندهی نیروی انتظامی

پیرو تفاهمنامه منعقد شده فی ما بین وزارت تعاون و نیروهای مسلح معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای بررسی راهکارها و آسیب شناسی آموزشهای مهارتی سربازان وظیفه در سال گذشته نشست هم اندیشی را باجانشین معاونت فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار کرد .
به گزار روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ جلیل شهریاری معاون آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهرگفت : این نشست با هدف بررسی راهکارهای استفاده حداکثری سربازان از ارائه آموزشهای مهارتی، بهبود کیفیت آموزشی دوره ها و آسیب شناسی آموزشهای مهارتی ارائه شده در سال گذشته درراستای اثربخشی آموزشها برگزار شد .
شهریاری با اشاره به محدودیت های اعتباراتی و تجهیزاتی اداره کل افزود : با وجود محدودیت های گسترده اعتباراتی و تجهیزاتی تلاش میکنیم حداکثر استفاده را از امکانات موجود ببریم چرا که انگیزه و باور ایجادشده در سربازان ما را برای ادامه مسیر مصمم تر و مشتاق تر کرده است .
وی تصریح کرد : پادگان بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه است و باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها فراهم شود.
سرهنگ باهوزهی جانشین معاونت آموزش و تربیت فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از عملکردآموزش فنی و حرفه ای استان در ارائه خدمات آموزش مهارتی به سربازان خواستار ادامه همکاریهای فی ما بین شد .
وی اظهارداشت : طرح توانمندسازی سربازان وظیفه برطبق منویات به جای رهبر معظم انقلاب که باتوجه به نیازها جامعه به فراگیری مقوله مهارت آموزی در کشورتدوین شده در راستای ایجاد اشتغال از طریق مهارت افزایی نیروی انسانی و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص به جد توسط فرماندهی نیروی انتظامی استان پیگیری میشود .
در پایان این نشست جانشین معاونت آموزش و تربیت فرماندهی نیروی انتظامی استان وهیات همراه در معیت معاون آموزشی اداره کل و کارشناسان آموزش از کارگاه های مهارت آموزی مراکز شماره یک و دو زاهدان بازدید بعمل آوردند .
گفتنی است در خلال این نشست هریک از روسای مراکزو کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن ارائه گزارش عملکرد از ارائه آموزشهای مهارتی برای سربازان به بیان مشکلات موجود بر سر راه گسترش توانمند سازی سربازان پرداختند .