باحضور سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد : اولین جلسه شورای اقامه نماز در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان

اولین جلسه شورای اقامه نماز در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان باحضور سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ اولین جلسه شورای اقامه نماز با حضور مهرداد جهاندیده سرپرست اداره کل ، خلیقی دبیر شورا ، اعضا و کارشناسان مربوطه به منظور تبیین برنامه های جاری و ارائه گزارش فعالیت های انجام شده در محل سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید .
جهاندیده در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز فتح غرور آفرین خرمشهر توسط رزمندگان اسلام اظهار داشت : فلسفه برگزاری نماز جماعت این است که بهره کافی را از آن ببریم لذا تاکید بر برگزاری نماز جماعت در ادارات نیز به همین دلیل است .
وی افزود : ترویج فرهنگ نماز در بین کارکنان جزو وظایف ذاتی و سازمانی این اداره کل در حوزه فرهنگی است و ما تلاش می کنیم در این حوزه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز گام برداریم لذا تامین وتجهیز نمازخانه ها در اداره کل و مراکز بر همین اصل استوار است .
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تاکید بر ضرورت تدوین تقویم زمانبندی برگزاری جلسات این شورا بیان داشت : اهتمام به نماز اول وقت از مهمترین وظایف اعضای شورا اقامه نماز اداره کل است و نوآوری و برنامه های فرهنگی وهنری با موضوع نماز باید مدنظر قرار گیرد و جلسات برنامه ریزی با حضور اعضا مرتب برگزار شود .
جهاندیده همچنین ضمن تقدیر اززحمات همکاران شورای اقامه در راستای ترویج فرهنگ برپایی نماز جماعت خاطر نشان کرد : اهمیت و جایگاه برپایی و ترویج نماز در جامعه یکی از ضروریات مهم در امور فرهنگی و دینی است .
دبیر شورای اقامه نماز اداره کل نیز ضمن ارائه گزارش عملکردشورا در سال گذشته در حوزه اقامه نماز اداره کل تصریح کرد : درسال گذشته چالشهایی در تامین هزینه های امام جماعت داشتیم که تا حدودی مرتفع شد و نیز اقداماتی در حوزه تجهیز نمازخانه های مراکز صورت گرفت .
خلیقی همچنین اقامه نماز اول وقت در اداراه کل و مراکز ، پخش اذان ، تجلیل و تقدیر از فعالان نماز و ائمه جمعه و جماعت ،جشن تکلیف و تقدیر از فرندان همکاران و مسابقه نماز را از دیگر این فعالیت‌های این شورا برشمرد.
وی با اشاره به اهمیت نماز و اقامه آن در اول وقت بیان داشت:دلیل کلی برپایی نماز باید در ادارات احیاء شود و نماز سرلوحه فعالیت کارکنان قرار گیرد چرا که فلسفه اسلام و حکومت اسلامی نیز در همین راستا است .