همزمان با فرارسیدن هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت : برگزاری نشست هم اندیشی برنامه ریزی و آماده سازی رقابت کنندگان مسابقات ملی مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان

همزمان با فرارسیدن مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت نشست هم اندیشی برنامه ریزی و آماده سازی رقابت کنندگان مسابقات ملی مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ی استان سیستان و بلوچستان ؛ این نشست هم اندیشی در راستای برنامه ریزی و آماده سازی رقابت کنندگان مسابقات ملی مهارت با حضور معاون آموزش ،پژوهش وبرنامه ریزی اداره کل ، دبیر برگزاری مسابقات ، کارشناسان و مسئولین واحدها و مربیان مربوطه با هدف بررسی چالشها و مشکلات پیش روی روند آماده سازی رقابت کنندگان درمحل سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید .
معاون آموزش اداره کل در این نشست بیان داشت : هدف از برگزاری مسابقات ملی مهارت ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و نیز استعداد یابی و هدایت شغلی رقابت کنندگان است .
شهریاری خاطرنشان کرد : با تکیه بر توانمندیهای نخبگان استان ونیز برنامه ریزی منسجم و همکاری و هماهنگی کلیه واحد ها ، می توانیم جایگاهی مناسب در مرحله کشوری این دور از مسابقات پیدا کنیم و برای نیل به این مهم از کلیه امکانات و ظرفیتهای داخلی بهره خواهیم برد .
وی خواستار جلب نظر صاحبان صنایع وصنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، به عنوان ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی ومعرفی افراد نخبه به صنایع از طریق فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور شد .
جلیل شهریاری تصریح کرد: در راستای پشتیبانی و حمایت از تیم های اعزامی به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت در زمینه خرید تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز کارآموزان و کارشناسان هماهنگی لازم با مسئولین ذیربط صورت گرفته است.
در ادامه  دبیر استانی المپیاد ضمن ارائه گزارشی از روند اردوی مسابقات در استان به برخی قوانین و آیین نامه های برگزاری المپیاد اشاره کرد و گفت : ضروری است کارآموزان و کارشناسان با مراجعه به سایت مربوطه در جریان اخبار و اطلاعیه های این مسابقات قرار گیرند تا درک درستی از نحوه برگزاری مسابقات داشته باشند .

عزیز الله پهلوانی اذعان داشت :استان سیستان و بلوچستان در مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت ۱۶ رقابت کننده در رشته های قنادی ، طراحی و توسعه وب ، طراحی گرافیک ، تبرید و تهویه ، کاشیکاری دیوار و کف ، جواهر سازی ،فناوری اطلاعات در دو شاخه راهکارهای نرم افزاری برای تجارت ومدیریت سیستم های تحت شبکه ، خیاطی ،نگهداری ماشین های سنگین ،نقاشی خودرو ،فناوری اتومبیل ،جوشکاری ، صافکاری خودرو ،کابینت سازی ونجاری دارد.

شایان ذکراست زمان برگزاری مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت ۲۳ لغایت ۲۸ تیرماه سالجاری است .