نشست هم اندیشی مسوولین امور بانوان دستگاه های اجرایی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان ، نشست هم اندیشی مسوولین امور بانوان دستگاه های اجرایی ،با حضور سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی؛مدیرکل بانوان و خانواده و مدیر کل حراست استانداری در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.
در آغاز جلسه مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری ضمن خوش آمد گویی به سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی و مدیر کل حراست استانداری ومسوولین بانوان دستگاه های اجرایی گفت: تلاش می کنم به حسن اعتماد استاندار سیستان و بلوچستان پاسخ مثبت بدهم و تا آخرین حد توان خدمات شایسته ای به بانوان که نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند ارائه نمایم.
فاطمه فاضلی در جمع بانوان مدیر و مشاور دستگاه های اجرایی برنامه ها و سیاست کلی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری را سیاستگذاری در حوزه اشتغال و کارآفرینی بانوان ، برگزاری دوره های آموزشی در راستای توانمندسازی بانوان ، تشکیل اتاق فکر برای استفاده از اندیشه های بانوان توانمند ، تدوین برنامه جامع خانواده پویا، حمایت از سمن ها و خیرین، تدوین برنامه شناخت مشکلات در حوزه بانوان ، تدوین برنامه جامع خانواده پویا، تشکیل بانک اطلاعاتی بانوان ، برنامه ریزی برای ورزش و سلامت زنان ، توانمند سازی بانوان روستایی برای رسیدن به توسعه پایدار ، حمایت از بانوان فعال در حوزه میراث فرهنگی و برگزاری نمایشگاههای مختص زنان سرپرست خانوار را از برنامه های پیش روی حوزه بانوان استانداری برشمرد.
مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده نیز با تاکید بر اختصاص سهمیه ی سی درصدی بانوان در مشارکت سیاسی در سطوح ارشد مدیریتی در دولت تدبیر و امید بیان داشت : با نگاه حمایت محور استاندار به زنان بی شک از زنان شایسته در پست های ارشد مدیریتی استفاده شود.
هادی مرعشی سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری در نشست مسوولین و مشاورین دستگاه های اجرایی‌ استان نیز گفت:بر اساس برنامه و تاکید دولت تدبیر وامید از بکار گیری و تخصیص سی درصد از پست ها به بانوان شایسته و توانمند حمایت خواهیم کرد.
مرعشی در ادامه افزود: قوام نیروهای زنان در دستگاه های اجرایی متاسفانه زیاد نبوده است و همین دلیلی بر کمبود تعداد بانوان مدیر در سطح ارشد استان است.
این مقام مسوول در جمع بانوان مدیر‌ و مشاور دستگاه های اجرایی استان بیان داشت انشالله برنامه های مدون بسیار مهمی در راستای توانمند سازی و ارتقای بانوان از طریق دفتر بانوان اجرا خواهد شد .
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی‌استانداری با با اهمیت خواندن ویژیگی هایی ‌چون قدرت حساسیت و دقت و تخصص برای مدیریت های ارشد گفت بانوان مدیر بسیار سخت در این عرصه تلاش می کنندتنها فرماندار بانوی استان نیز نمونه ای از این مدیران است.
مرعشی در ادامه افزود:دفتر بانوان و خانواده استانداری زنان توانمند را شناسایی خواهد کرد تا در مشارکت سیاسی در سطوح مدیریتی از این بانوان استفاده خواهیم کرد.
وی با ابراز خرسندی از مشارکت زنان استان در انتخابات شورای شهر افزود :خوشبختانه استان سیستان وبلوچستان در مشارکت حداکثری بانوان درشورا ها نشان داد که فرهنگ پویایی بانوان در جامعه غنی است اقدامات مهمی در ایزمینه ؛بستر ساز شده است .
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خطاب به مسوولین بانوان دستگاه های اجرایی گفت:رسالت شما بسیار مهم و حساس است و در سیستم های اداری و… در راستای ارتقای جایگاه زنان تلاش کنید .
مرعشی در پایان نشست ضمن تاکید بر برگزاری چنین نشست هایی افزود : انشالله جلسات مستمر برگزار شوند و از شنیدن نظرات و پیشنهادات شما استقبال خواهیم کرد‌ امیدواریم برنامه های کلان دفتر بانوان و خانواده ی استانداری با تعامل و همکاری مشاورین و مسوولین بانوان منجر به تنظیم سندی برای توسعه زنان شود .
مدیر کل حراست استانداری نیز در نشست مسوولان و مشاورین بانوان دستگاه های اجرایی گفت : ارتقای موقعیت های زنان تحرک بانوان و مطالبه گری را می طلید .
منصور سعیدی ضمن تاکید بر شایسته سالاری بیان داشت: استاندار نگاهی بلند به حضورزنان دارد و علاوه بر حمایت از بانوان توانمند تمام تلاششان را برای بکارگیری بانوان شایسته خواهد کرد.
مدیر کل حراست در ادامه افزود : من توصیه میکنم نشست ها را مستمر ادامه دهید جلسات مسئله محور بشود و خروجی جلسه نیز برنامه های برای تدوین سند توسعه ی زنان استان باشد .
وی در ادامه افزود: علاوه بر تاکید بر مطالبه گری پیرامون انتصابات زنان باید نگاهی عمیق به بانوان و مشکلات و دغدغه هایشان نیز داشته باشیم.؛یکی از دغدغه های مهم اینگونه نشست ها باید این باشد و مسوولین بانوان دستگاه های اجرایی مکلف به فعالیت تعاملی با هدف ارتقای جایگاه بانوان است .