در راستای توسعه همکاری آموزشی صورت گرفت : نشست هم اندیشی معاون آموزش اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان با مسئول دفتر خدمات تسهیل گری حاشیه شهر زاهدان

معاون آموزش اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان در راستای توسعه در راستای توسعه همکاری آموزشی نشست هم اندیشی را با مسئول دفتر خدمات تسهیل گری حاشیه شهر زاهدان برگزار کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ جلیل شهریاری معاون آموزش اداره کل در این نشست ضمن استقبال از راه اندازی دفاتر خدمات تسهیلگری به عنوان رابط بین دولت و مردم در مناطق حاشیه شهر اظهار داشت : راه اندازی اینگونه دفاتردر بهبود خدمت رسانی دولت به ساکنان مناطق حاشیه ای بسیار اثربخش است .
شهریاری افزود : دفتر خدمات تسهیل گری و مجموعه آموزش فنی وحرفه ای استان در خدمت رسانی به ساکنان مناطق حاشیه شهر اهداف مشترکی دارند و تعامل بین آنها منجر به نتایج مطلوبی برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان این مناطق میشود .
وی تصریح کرد : عمده مشکلات ساکنان مناطق حاشیه شهربیکاری و فقر است و دفاتر تسهیلگری اقدام بسیار خوبی در جهت ایجاد ظرفیت جهت کاهش این مشکلات است و نکته مثبت در این بین وجود انگیزه کافی میان فنی وحرفه ای و دفاتر تسهیلگری در رفع این مشکلات است .
شهریاری بیان داشت : آسیب‌های اجتماعی مغفول واقع شده اما اکنون با توصیه‌های مدبرانه رهبر معظم موضوع مقابله با آسیب‌های اجتماعی مورد توجه و در دستور کار برای ساماندهی، رفع و کاهش قرار گرفت و به گونه‌ای برنامه ریزی شد که آسیب‌های اجتماعی را قبل از ورود به حوزه سیاسی و امنیتی تدبیر شوند و تعامل مجموعه آموزش فنی وحرفه دفاترخدمات تسهیلگری نیز در راستای حل این مسایل مهم است .
وی در این نشست بر آمادگی مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان در ارائه خدمات آموزش مهارتی با همکاری دفتر خدمات تسهیل گری در زمینه رفع فقر و محرومیت تاکید کرد .
مسئول دفترخدمات تسهیل گری در منطقه بابائیان زاهدان نیز در این نشست اظهار داشت : وظایف اصلی دفتر تسهیلگری و توسعه محلی پیگیری و مطالبه‌گری اجرای پروژه‌های کالبدی و زیرساختی ، شناسایی مشکلات مردم در زمینه عدم بهره‌مندی از خدمات و زیرساخت‌ها ، هماهنگی دستگاه‌های خدمات‌رسان و هم‌افزایی توان اجرایی و مالی و تأمین مالی خرد در سکونت گاه های غیررسمی است .
خانم مبین خاطر نشان کرد : با اجرای دفاتر تسهیل گری می‌خواهیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی در جهت بازآفرینی، رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی گام برداریم و این کار در بلند مدت ثمربخش خواهد بود.