همه باید تلاش کنیم فرهنگ مهارت آموزی جایگزین مدرک گرایی شود معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان بر ضرورت استقرار فرهنگ مهارت آموزی بجای مدرک گرایی در جامعه تاکید کرد .

همه باید تلاش کنیم فرهنگ مهارت آموزی جایگزین مدرک گرایی شود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان بر ضرورت استقرار فرهنگ مهارت آموزی بجای مدرک گرایی در جامعه تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ نادر فخری معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردر دیدار باآیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت فراگیر کردن فرهنگ مهارت آموزی تاکید کرد .

آیت الله سلیمانی دراین دیدار مهمترین نیاز استان برای توسعه را تربیت افراد مهارت آموخته عنوان کرد و گفت: آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای تاثیر بسزایی در رونق اشتغال و حرکت چرخهای تولید در استان داشته است .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور نیز تصریح کرد : اشاعه فرهنگ مهارت آموزی در کشور نیازمند حرکت جهادی همچون اوایل انقلاب است چرا که ارتقاء کارایی و بهره وری نیروی کار رونق اقتصادی و تولید را در پی خواهد داشت .

فخری خاطر نشان کرد : از طریق ایجاد اعتماد به نفس در مهارت آموختگان خواهیم توانست زمینه های کارآفرینی را در کشور ایجاد نماییم تا منجر به تولید و ارزش افزوده شود .

وی اظهار داشت : در حال حاضر در کشور شاهد استقبال افراد از مقوله مهارت آموزی هستیم و ارتقاء اشتغالزایی کاراموزان  از ۳۲ درصد در سال گذشته به ۴۲ درصد در سال جاری گویای تاثیر گذاری اموزش مهارتی بر اشتغال است  و نوید بخش رونق تولید در کشور خواهد بود .

فخری با اشاره به تمرکز اصلی آموزشهای مهارتی بر مقوله خد اشتالی اذعان داشت : تمرکز اصلی آموزشهای مهارتی بر خود اشتغالی و توانمند سازی زنان بی سرپرست و بد سرپرست در حاشیه شهرها و سکونت گاه های غیر رسمی است چرا که با توان افزایی مهارتی برای این افراد درآمد زایی ایجاد میشود .

وی در ادامه از بهبود اعتبارات خبر داد و گفت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از سال ۹۱ مشکل اعتبارات داشته اما با پیگیری های صورت گرفته توسط دکتر پاکسرشت وبازدید های میدانی سازمان برنامه ریزی کشورامیدواریم در آینده ای نزدیک مشکلات اعتبارات سازمان کم شود  .

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در این دیدار ضمن تقدیر وتشکراز خدمات ارائه شده توسط مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان در حاشیه شهر بیان داشت : مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان علی رغم مشکلات فراوان در خصوص آموزشهای مهارتی درحاشیه شهر بسیار قوی عملکرده و جا دارد از زحمات همکاران دراین حوزه کمال تشکر را بجا اوریم .

در این جلسه ایت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان از عملکرد خوب سازمان اموزش فنی وحرفه ای کشور و اداره کل استان تقدیر وتشکر نمود و خواستار پررنگ نمودن بحث اشتغال زایی در استان شدند

گفتنی است در ان دیدار آقایان جلالی رئیس مرکز تربیت مربی کرج و اردشیری مسئول رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای و نیز جمعی از همکاران اداره کل آقای فخری را همراهی کردند .