برگزاری نشست صمیمی معاون آموزش اداره کل با روسا وکارکنان مراکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک

نشست صمیمی معاون آموزش اداره کل با روسا وکارکنان مراکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ محمد عرب رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک با اعلام این خبر گفت : نشست آموزشی با حضور جلیل شهریاری معاون آموزش،پژوهش و برنامه ریزی اداره کل,روسای مراکز , مربیان و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک برگزار گردید وطی آن روسا و مربیان و کارشناسان آموزشی ضمن گزارش عملکرد , مشکلات آموزشی مربوطه را مطرح نمودند.
شهریاری افزود : مراکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران و برادران شهرستان زهک با توجه به نیروی انسانی توانمندی که دارند خواهند تونست با آموزش حرفه های جدید و بازار محور و اشتغالزا سهم عمده ای در رونق اشتغال در استان داشته باشند .
وی تصریح کرد : به هر اندازه که افراد ماهرتری در مراکز فنی و حرفه ای تربیت شوند وضعیت تولید در کشور توسعه میابد و این عوامل ارتباط مستقیمی با رونق اشتغال دارند ودر همین راستا نزدیک شده به استاندارد جهانی مساوی با ارتقاء کیفیت کالاهای تولید شده است .
شهریاری بیان داشت آموزش هایی که در مراکز فنی و حرفه ای ارایه می شود با نگاه به سیاست های اقتصاد مقاومتی برای حمایت از کالای ایرانی است یعنی این آموزش ها با رویکرد مولد در جهت توسعه و کارآفرینی و با استفاده از ظرفیت های استان برای افزایش تولید فعالیت می کند.
وی ضمن تشکر از روسای مراکز,مربیان و کارشناسان آموزشی بر ضرورت آموزش تولیدات سنتی کارگاههای صنایع غذایی و عرق گیری گیاهان دارویی تاکید نمودند و خواستار گسترش آموزشهای مهارتی در رشته های زود بازده و بازار محور شد .
محمد عرب رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان زهک نیز در این نشست اظهار داشت : آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای می تواند از طریق دانش افزایی، باعث افزایش فرصت های بازار شده و سطح تقاضای کارآفرینی را ارتقاء بخشد .