انتخابی از جنس امید:  با انتصاب مدیری از بدنه مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان  

انتخابی از جنس امید:

 با انتصاب مدیری از بدنه مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان  

آیین معارفه مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان  با حضورآقایان نادرفخری معاون توسعه مدیریت منابع  ، امانی مدیرکل منابع انسانی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ،مهردادجهاندیده مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و دستگاه های تابعه ، روسای مراکز آموزش فنی وحرفه ای ،مسئولین واحدهای اداره کل در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ آیین معارفه مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان صبح امروز با حضورآقایان نادرفخری معاون توسعه مدیریت منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ،مهردادجهاندیده مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و دستگاه های تابعه ، روسای مراکز آموزش فنی وحرفه ای در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید  و طی آن از زحمات مهرداد جهاندیده سرپرست اداره کل تقدیر شد و خداداد اولیایی به عنوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان معرفی شد و این انتخاب موجی از شادی و نشاط را در بین همکاران ایجاد کرد چرا که انتخاب مدیرکلی ازبدنه مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان نوید بخش آینده ای روشن برای این اداره کل است .

معاون توسعه مدیریت منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در این مراسم اظهار داشت : در دوران سرپرستی اداره کل توسط اقای جهاندیده و نیز پس از آن که امورات اجرایی بوسیله معاونین محترم اداره میشد خللی در انجام وظایف همکاران وارد نشد و این مهم جای بسی تقدیر و تشکر دارد .

نادر فخری تصریح کرد : نگاه رئیس سازمان به مقوله مهارت آموزی نگاه تحول گرایانه از طریق ایجاد تغییرات بنیادی در کمیت و کیفیت آموزشها و تجهیزات مورد نیاز آن است .

وی بیان داشت : آموزشهای مهارتی متناسب با نیازهای بازار کار و تقاضای مهارت آموزان تغییر میکند و به روز خواهد شد چرا که آموزشهای مهارتی نیازمند اصلاحات بنیادی برای بازگشت به وضعیت آرمانی در مهارت آموزی است .

فخری بااشاره به ارائه طرح برنامه های تحول گرایانه در سازمان افزود : اهمیت و ضرورت ایجاد تغییرات در آموزشهای مهارتی در رویکرد ریاست سازمان نهادینه شده و آماده سازی یک برنامه تحول گرایانه سندی دال برتحقق این مهم است .

وی خاطرنشان کرد : نگاه دولت نسبت به مهارت آموزی نگاهی ویژه بوده و گسترش مهارت آموزی در بین جوانان و افراد جویای کار از مهمترین برنامه های دولت است .

 

معاون توسعه مدیریت منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور اثر بخشی آموزشهای مهارتی در رفع بیکاری را منوط به همدلی و هم افزایی همکاران در رده ها و واحد های مختلف و نیز هم افزایی بادستگاه های ذیربط عنوان کرد.

نادر فخری در ادامه گفت : منطقه بندی کردن استان های کشور و انتخاب معین برای پیگیری و رسیدگی هرچه بهتر و سریعتر به مشکلات استان ها از جمله اقدامات ریاست سازمان بود که با هدف تعامل بهتر با استانها برای حل مشکلات پیش رو انجام شد .

وی همچنین از دیدگاه مثبت دکترپاک سرشت نسبت به ظرفیت و توانمندی موجود در بدنه نیروهای مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان برای انتخاب مدیر کل بومی خبر داد و گفت : نیروهای مجرب و توانمند مجموعه آموزش فنی و حرفه ای کارما را در انتخاب مدیرکل سخت کرد چرا که آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان دارای نیروهای مجرب و خدوم فراوانی است .

فخری همچنین از عزم راسخ وزیر کار بر ایجاد تحول و تغییر در آموزشهای مهارتی با هدف به روز رسانی و بازار محور کردن این آموزشها در راستای رونق اشتغال در کشور خبر داد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز اظهار داشت : مهارت آموزی بستر ساز توسعه اقتصادی  و رفع معضل اشتغال خواهد بود و در حال حاضر دولت با اهمیت به این آموزشها خواستار احیای مهارت آموزی با هدف رونق اقتصادی است .

خداداد اولیایی در ادامه گفت : ایجاد جامعه مهارت گرا در استان مهمترین اصل در حل مشکلات بیکاری و فقر در استان است و سوق دادن آموزشها به سمت سفارش محوری مهمترین راهکار اثربخشی مهارت آموزی در رفع بیکاری است .

وی همچنین تشکیل شورای مهارت آموزی در استان را مهمترین برنامه و هدف خود عنوان کرد و خواستار همکاری و همراهی بیش از پیش دستگاه های اجرایی ذیربط در اشاعه فرهنگ مهارت آموزی شد .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت راه اندازی شورای مهارت آموزی استان گفت : جوامعی که توسعه یافتند از طریق بها دادن به نیروی انسانی به این مرحله دست یافته اند .

مهردادجهاندیده افزود : در حوزه مهارت آموزی نیازمند انطباق آموزشهای مهارتی با افق توسعه استان هستیم لذا پیگیری و اجرای سند جامع مهارت آموزی استان ما را در رسیدن به افق توسعه یاری خواهد کرد .

وی همچنین بر لزوم اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار در روستا و بخش های عشایر تاکید کرد .و خواستار فعالیت بیشتر مراکز جوار دانشگاهی ، پادگان و صنایع شد .