آموزش های مهارتی از مرحله رشد باید وارد مرحله نو آوری شود

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان در بازدید از مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان چابهار ضمن دیداربا همکاران برضرورت حرکت آموزشهای مهارتی از مرحله رشد به نوآوری تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان با حضور در مرکز شهرستان چابهار ضمن دیدار با همکاران و حل مسائل ومشکلات مرکز بلوچستان از پروژه ساخت مرکز مهارت آموزی روستای کمب بازدید کرد .
وی افزود : پروژه ساخت مرکز مهارت آموزی روستای کمب با زیر بنایی در حدود ۲۵۰ متر در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر در حال ساخت است و در حال حاضر بیش از ۶۰ در صد پیشرفت فیزیکی داشته است .
اولیایی تصریح کرد : مهارت آموزی یکی عوامل اصلی برای اشتغال محسوب میشود آموزش به طور کلی ایجاد تغییر در رفتار فرد است اما اجرای برنامه های آموزشی علاوه بر تغییرات مثبت رفتاری، مزایای دیگری از جمله افزایش بهرهوری و کارایی تحرک اجتماعی ، پیشرفت شغلی ، گسترش خلاقیت و نوآوری را در پی خواهد داشت .
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان اظهارداشت : یکی از راههای مهم برون رفت از معضل بیکاری ، کارآفرینی و افزایش سطح مهارت است . فقدان مهارت لازم برای ورود به بازار کار از موانع مهم بهبود وضعیت اشتغال است ..
وی خاطر نشان کرد : افتتاح این مرکز سهم بسیار بزرگی در اشتغال مردم ساکن در این روستا خواهد داشت چرا که فقدان مهارت بیکاری را به دنبال خواهد داشت و با مهارت آموزی افراد قادر به احراز شغل خواهند شد .