مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: ارتقای جایگاه مربیان آموزش فنی و حرفه ای

مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد:
ارتقای جایگاه مربیان آموزش فنی و حرفه ای

مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور در همایش مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای منطقه ۷ این سازمان بر ارتقای جایگاه مربیان آموزش فنی و حرفه ای تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، همایش مدیران کل منطقه ۷ سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور علیرضا طاهرپور، نظارت، بهسازی و هدایت آموزشی سازمان و مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای استان های  یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان در محل این استان برگزار شد.

طاهرپور در بازدید از کارگاه های آموزشی استان کرمان بر تلاش برای ارتقای جایگاه مربیان تأکید کرد.

وی افزود:دوره های آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طبق نیاز بازار کار بوده و استانداردها همیشه در حال به روز رسانی و بهینه سازی است.

طاهرپور از تدوین دستورالعمل آموزش های ویژه برای افزایش اختیارات استان ها در راستای توسعه آموزش های مهارتی و انعقاد تفاهمنامه با صنایع منطقه خبر داد.

در ادامه مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد با بیان تجربیات موفق خود در حوزه آموزش های مهارتی، بررسی استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و هم افزایی استان های منطقه برای توسعه آموزش های نوین و مهارت های نرم و تشکیل اتاق فکر مشترک برای حل مشکلات را خواستار شدند.

محمد رضا جهانگیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان نیز از برگزاری نخستین مسابقات بین المللی و چهارمین دوره مسابقات ملی  ربات های جنگجو در اسفندماه جاری در کرمان خبر داد.

وی با اشاره به لزوم هم افزایی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت گفت: برای اشتراک تجربیات با استان های منطقه آمادگی داریم.

بنابر این گزارش، در این بازدید کارگاه های اینترنت اشیا، ساخت و تولید هیدرولیک –پنوماتیک، تجهیز کارگاه آموزشی تفاهم نامه مشترک با گاز، خوابگاه شبانه روزی در مجتمع مراکز و سایت بین المللی ربات های جنگجوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بازدید شد.