فرماندار هامون تاکید کرد : تامین نیازهای مهارتی در کنار نیاز های آموزشی در حل معضلات بیکاری استان اثربخش است .

فرماندارشهرستان هامون بر ضرورت تامین نیازهای مهارتی افراد و رفع نیاز های آموزشی به عنوان راه حلی اثربخش در رفع مشکلات بیکاری استان تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از برگزاری نشست هم اندیشی با مهندس حسینی فرماندار شهرستان هامون در راستای راه اندازی پایگاه های سیار اموزشهای مهارتی در این شهرستان خبر داد .
فرماندار هامون افزود : نیاز مبرم به مهارت‌آموزی در استان ما به دلیل وجود بیکاری فزاینده محسوس است ودر این راستا مهارت‌آموزی باید فرهنگ سازی شود و برای افزایش آموزش‌های مهارتی در بخش‌های مختلف بویژه در بخش صنایع، خدمات و کشاورزی باید تدابیر و طرح‌هایی برنامه ریزی و اجرا شود .
حسینی تصریح کرد : لازم است حرفه ها و رشته هایی در برنامه آموزشی مرکز گنجانده و اجرا شود که بتواند در بهبود زندگی مردم مؤثر باشد بدین معنی که یا به افزایش کیفیت زندگی یا افزایش سطح درآمد خانوارها کمک کند و یا به کاهش در هزینه ی معیشت آنان منجر شود .
وی همچنین خواستار واگذاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای ساخته شده در شهرستان هامون به بخش خصوصی شد .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این نشست اظهار داشت : تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان فاقد مهارت در آینده نزدیک بایستی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به کسب مهارت بپردازند و فضاهای مذکور برای توسعه مهارت آموزی مورد نیاز مرکز آموزش فنی و‌حرفه ای شهرستان است .
اولیایی با اشاره به وجود مشکلات و کمبودهای مالی و اعتباری بر سر راه توسعه آموزشهای مهارتی بیان داشت: توسعه متوازن و عدالت اجتماعی یکی از مهمترین اهداف سازمان در اجرای آموزشهای مهارتی است و این مهم ایجاب میکند که ما به مناطق محرومتر توجه بیشتری داشته باشیم .