فرماندار زهک تاکید کرد : تغییر نوع نگاه به اشتغال راه حل معضل بیکاری است

فرماندار شهرستان زهک در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بر ضرورت تغییر نوع نگاه به اشتغال به عنوان راه حل معضل بیکاری تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ مهندس خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از برگزاری نشست هم اندیشی با مهندس اربابی فرماندار شهرستان زهک در راستای بررسی چالشها و مشکلات مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زهک خبرداد .
فرماندار شهرستان زهک اظهار داشت : شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های استان و حرکت بر مبنای آن در نیل به هدف اثر بخش ترخواهد بود و این مهم در حال حاضر توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در حال اجرا است .
اربابی افزود : یکی از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی داشتن یک نظام آموزش منسجم برای ایجاد مهارتهای لازم در سرمایه های انسانی است و در راستای آن آموزش مبتنی بر نیازهای جامعه و داشتن قدرت بازاریابی و رقابت نیز حائز اهمیت است .
وی برضرورت راه اندازی بازارچه فروش محصولات به عنوان مهمترین اصل در ترغیب مردم به فراگرفتن مهارتها و تولیدکنندگی تاکید کرد و همچنین خواستار برگزاری دوره های گردشگری برای استفاده حداکثری از ظرفیت های اقلیمی استان شد .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این نشست بیان داشت : رسالت آموزشهای فنی و حرفه ای، افزایش توانایی ها، دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوبتر کار در محدوده وظایف شغلی است .
اولیایی تصریح کرد : ارائه آموزشهای بازار محور یکی از رویکرد های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است چرا که توسعه فرهنگ مهارت آموزی موضوعی نیست که به تنهایی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای در استان بتواند آن را انجام دهد و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی ، مسئولین، آحاد جامعه و خانواده ها را می طلبد .
وی خاطرنشان کرد : در شرایط کنونی نیاز به اشتغال معضل بزرگ کشور ومجموعه آموزش فنی و حرفه ای در خصوص آموزش و مهارت آموزی برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال هدف گذاری کرده و در راستای اهداف مشخص گام بر میدارد .