درنشست با فرماندار شهرستان زابل مطرح شد : محرومیت زدایی از استان با توانمند کردن افراد امکان پذیر است .

فرماندار شهرستان زابل در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان محرومیت زدایی از استان را در گرو توانمند کردن افراد ممکن دانست .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از برگزاری نشست هم اندیشی با غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در راستای ضرورت توسعه و تقویت آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در کاهش بیکاری خبر داد .
فرماندار شهرستان زابل در این نشست اظهار داشت : پتانسیل ها و ظرفیت های فراوانی در استان وجود دارد که مهمترین بخش آن استعدادهای نهفته جوانان است که با فراگیری آموزش های مهارتی شکوفاشده و تبدیل به یک کارآفرینی در بخش طراحی و تولید می شود.
غلامرضا گنجی ضمن تاکید بر نقش آموزشهای مهارتی در تحقق توسعه اقتصادی بیان داشت : مهارت افزایی افراد کلید توسعه پایدار و رشد سریع اقتصادی است چرا که بدون داشتن نیروی انسانی ماهر و توانمند نمی توان ازمنابع و امکانات بهره برداری کرد .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای نیزدر این نشست تصریح کرد : مراکز آموزش فنی و حرفه ای حلقه اتصال افراد به بازار کار هستند و جوانان باید از امکانات رایگان این مراکز حداکثر بهره برداری را داشته باشند .
اولیایی خاطر نشان کرد : اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری مهمترین معضل پیش روی دولتمردان بوده و بر همین اساس اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان رویکرد آموزش مبتنی بر کارآفرینی و ارائه آموزش بازار محور و ارتقای بهره‌وری در شاخص منابع انسانی و تولید را مدنظر دارد .