مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان خبر داد : افتتاح دو آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان کنارک

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان از افتتاح دو آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در حوزه های صنایع غذایی و قالیبافی همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان کنارک خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در تکمیل این خبر گفت : آموزشگاه های آزاد افسون در حوزه صنایع غذایی وآموزشگاه آزادهنر ایرونی در حوزه قالیبافی همزمان با دهه مبارک فجر دراین شهرستان با حضور ابابکر بلوچ فرماندار شهرستان کنارک وروسای سایر دستگاه های اجرایی افتتاح شد .
اولیایی با اشاره به تاثیر آموزش‌های مهارتی بر اشتغال افزود : توسعه پایدار باید بر مبنای آموزش و فراگیری فن باشد از این رو آموزش‌ مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زمینه‌ساز توسعه اشتغال پایدار در کشور است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان کنارک نیز اظهار داشت : آموزشگاه آزاد افسون با ظرفیت ۱۲ کارآموز در هر شیفت و آموزشگاه آزاد هنر ایرونی با ظرفیت ۱۰ کارآموز در هرشیفت بعد از دهه مبارک فجر به فعالیت خود ادامه خواهند داد .
معینی زاده افزود : امروز آموزشگاه‌های آزاد به عنوان بازوان توانمند سازمان آموزش فنی و حرفه‌‎ای در راستای اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری دوره‌های مهارتی منتج به اشتغال هستند .