کارگاه های مهارت آموزی زاهدان ، زابل و چابهار توسط ژاپن تجهیز میشوند

خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان از تجهیزکارگاه های مهارت آموزی زاهدان ، زابل و چابهار توسط کشور ژاپن خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : باتوجه به نگاه ویژه دکترپاکسرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور کارگاه‌های آموزشی ویژه زنان بدسرپرست و زنان سرپرست خانوار در در استان سیستان و بلوچستان توسط کشور ژاپن تجهیز میشوند .
اولیایی افزود : طی قرار دادی بین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان و میتسوگو سایتو، سفیر کشور ژاپن در ایران با هدف توسعه توانمندی‌های مهارتی زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار در استان سیستان و بلوچستان، ۷۵ هزار یورو از سوی سفارت ژاپن در ایران به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان اختصاص یافت.
وی تصریح کرد : دکتر پاکسرشت با هدف محرومیت زدایی و استفاده بهینه از ظرفیت های نهفته موجود در استان سیستان و بلوچستان زمینه همکاری دوجانبه با ژاپن را در قالب قرارداد همکاری با ژاپن فراهم نمود که این مهم باعث ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در استان خواهد شد .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد : دریافت کمک های مالی ویژه برای استان سیستان و بلوچستان از جمله قرارداد کمک مالی که با ژاپن امضا شد از مهمترین اقدامات دکتر پاکسرشت ریاست سازمان برای محرومیت زدایی و برقراری آموزشهای عدالت محور در استان است .
اولیایی اظهار داشت : این منابع مالی برای تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان چابهار، زابل و زاهدان استفاده خواهد شد وبکارگیری منابع مالی تخصیص یافته در راستای توانمند ساختن نیروی انسانی مناطق محروم شهرستان‌های یاد شده منجر به بهبود معیشت در استان میشود .