اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان منعقد کرد : تفاهم نامه ارائه خدمات مهارت آموزی به دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از انعقاد تفاهنامه همکاری سه جانبه بین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان با آموزش وپرورش استان و بنیاد علوی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبرگفت : این تفاهم‌نامه با محوریت ارائه خدمات مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان در راستای فرهنگ سازی برای اشتغال و تغییر نگرش به مقوله مهارت آموزی منعقد گردیده است .
اولیایی با تاکید بر لزوم افزایش مهارت دانش‌آموزان اظهار داشت : دوره‌های مهارت‌آموزی ویژه دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی سال دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم در مدارس شبانه‌روزی مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته به منظور آمادگی در زمینه اشتغال‌پذیری در شهر های هیرمند ، زهک ، بنجار ، زابل ، نیمروز ، هامون ، خاش و نوک آباد برگزار میشود .
وی تصریح کرد : در راستای این تفاهم‌نامه این اداره کل همکاری لازم را با موسسه بنیاد علوی جهت تدوین محتوای آموزشی و استاندارد‌های لازم آموزش و مهارت آموزی خواهد داشت .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار دا
گفتنی است بعد از پایان دوره آموزشی نسبت به برگزاری آزمون و صدورگواهینامه پایان دوره به دانش‌آموزان مشمول طرح، تمهیدات و اقدامات لازم توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان انجام می شود.