مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان خبر داد : ارائه بیش از ۴ میلیون نفر- ساعت آموزش های مهارتی در بخش دولتی در سال ۹۷

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه ۴ میلیون و ۵۱۲هزارو ۷۸۸ نفر- ساعت آموزش های مهارتی در بخش دولتی در سال ۹۷ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان در تشریح این خبر گفت : در سال گذشته ۴ میلیون و ۵۱۲ هزارو ۷۸۸نفر- ساعت آموزش های مهارتی معادل ۲۹ هزار و ۶۵۹ نفر دوره آموزشی درخوشه های صنعت ، فرهنگ و هنر ، خدمات ، کشاورزی و فناوری راهبردی در بخش دولتی به متقاضیان ارائه شده است .
اولیایی افزود : از مجموع ۴ میلیون و ۵۱۲هزارو ۷۸۸ نفر- ساعت آموزش های مهارتی ۲ میلیون و ۱۳۸هزار و ۶۲۷نفر ساعت آن برای بانوان ، ۲ میلیون و۳۷۴ هزار و ۱۶۰نفر ساعت آن برای آقایان شده است .
وی ادامه داد : همچنین از مجموع ۲۹ هزار و ۶۵۹ نفر دوره آموزشی ۱۳ هزار و ۱۴۶ نفردوره برای بانوان ۱۶ هزار و ۵۱۳نفر دوره برای آقایان برگزار گردیده است .
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تصریح کرد : بیشترین فراوانی متقاضیان در رشته های لوله کشی گاز خانگی و تجاری ، بازاریابی ، کارآفرینی ، خیاط لباس سنتی بلوچ و مانتو دوز است .
اولیایی خاطر نشان کرد : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با داشتن ۲۴ مرکز مهارت آموزی فعال در سراسر استان در راستای اشاعه فرهنگ مهارت آموزی به عنوان یکی از ابزار‌های مورد نیاز برای توسعه اشتغال در سطح جامعه تلاش میکند .