برگزاری نشست هم افزایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان با رئیس پارک علم وفناوری

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان با رئیس پارک علم وفناوری نشست هم افزایی را برگزار کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل اموزش فنی و حرفه ای استان در این نشست گفت : به زودی تفاهمنامه همکاری آموزشی با پارک علم و فناوری در راستای ساماندهی کارآموزان مهارت آموخته منعقد خواهد شد .
اولیایی افزود : دارندگان گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای با کمک پارک علم و فن آوری علاوه بر تسهیلات در محل پارک مشغول به کارآفرینی میشوند .
وی تصریح کرد : برگزاری دوره های مهارتی در مراکز به اداره کل کمک کرده تا بر خلاف دانشگاهها که تئوری محور هستند در زمینه آموزشهای کاربردی و مورد نیاز بازار کار اشراف خوبی داشته باشیم و براساس آن برای ارائه آموزشها برنامه ریزی کنیم.
اولیایی موفق بودن در بازار کسب و کار را مستلزم داشتن مهارت عنوان کرد و اظهار داشت : اقتصاد بدون مهارت معنا ندارد چرا که چرخ تولید با فن و پنجه های کارآمد به حرکت در خواهد آمد .
دکترشیهکی رئیس پارک علم و فناوری نیز در این نشست بیان اشت : حرکت در سمت و سوی اشتغال با دعوت از کارآفرینان و نخبگان و استفاده از ایده های آنها و منطبق کردن آموزش های مهارتی طبق ایده های مطرح شده موثر و منتج به کسب و کار می گردد.