مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان خبر داد : اجرای طرح بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در هفته مشاغل

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در هفته مشاغل خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : طرح بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در تاریخ ۲لغایت ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری در هفته معرفی مشاغل اجرا خواهد شد.
اولیایی افزود : بازدید از مراکز آموزشی و آشنایی با تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند و با تجربه که ارائه دهنده آموزش های مهارتی غیر رسمی در کشور است، فرصتی خوبی را در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی و معرفی آموزش های مهارتی منجر به اشتغال برای دانش آموزان فراهم می کند.
وی تصریح کرد : بازدید دانش‌آموزان از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با توجه به ضرورت اجتماعی کردن مفهوم مهارت آموزی و ترویج گفتگوی ملی مهارت با هدف آشنا کردن دانش آموزان با مهارت آموزی، کار و کارآفرینی برگزار می‌شود.
اولیایی خاطر نشان کرد :بازدید دانش آموزی در راستای آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل بومی و منطقه‌ای و به منظور برانگیزاندن احساس مسئولیت و تعهد نسبت به تأمین نیازهای جامعه اسلامی ایرانی اثر بخش بوده و بستر ساز رجوع به مراکز آموزش فنی و حرفه ای است .
وی همچنین از اعلام آمادگی کلیه مراکزآموزش فنی و حرفه ای و کارگاه های مهارت آموزی در سراسر استان برای بازدید علاقمندان خبر داد .