به مناسبت هفته بازدید دانش آموزی صورت گرفت : مصاحبه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان با صداو سیمای مرکز استان

به مناسبت هفته بازدید دانش آموزی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان طی مصاحبه ای با صداو سیمای مرکز استان برنامه های این اداره کل را در سال رونق تولید تشریح نمود .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این مصاحبه گفت : رهبرانقلاب اسم سال را رونق تولید نامگذاری نمودند چرا که اگر تولید به راه بیفتد حل مشکلات معیشتی ، استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان ، اشتغال ، ارتقائ ارزش پول ملّی را در پی خواهد داشت .
اولیایی افزود : ما و همکاران ما در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان درحال حاضر بنا برفرموده مقام معظم رهبری که اسم سال را رونق تولید نامگذاری نمودند بر تولید و کارآفرینی متمرکز شده ایم تا هموار کننده مسیر اشتغال باشیم .
وی تصریح کرد : مهمترین هدف ما در سال رونق تولید این است که کارافرینان رابه تولید برسانیم و درحال حاضر برنامه ای که درسال جدید داریم این است که کارجویان مهارت آموزی را فرابگیرند و با راه اندازی کارتولیدی به راحتی بتوانند وارد بازارچه اشتغالی که به زودی راه خواهیم انداخت شوند و تولیدات خود رو به راحتی بفروش برسانند .
اولیایی اظهار داشت : سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور رسالت آموزش دادن و مهارت آموختن را برعهده دارد و متولی رسمی اشتغال در کشورنیست اما به رغم این موضوع با توجه به جدی بودن معضل اشتغال در کشور در مقوله اشتغال وارد شدیم و درکنار دستگاههایی که متولی این کارهستند قدم به قدم جلو میرویم و وضعیت اشتغال مهارت آموختگان را رصد کرده و تا حد امکان مسیر اشتغال را برای آنها هموار میکنیم .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطر نشان کرد : مهمترین شعار سازمان آموزش فنی وحرفه ای آموزش، بازاریابی وفروش است و تحقق این مقوله مسیر سختی نیست تنها نیازمند اندکی همت وانگیزه است .
اولیایی از همه جوانان جویای کار برای بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در هفته بازدید دانش آموزی و دانشجویی که از دوم تا یازدهم اردیبهشت ماه است برای اشنایی با آموزشهای کارگاهها و تجهیزات وامکانات موجود در مراکز دعوت بعمل آورد .