نشست هم اندیشی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)نشست هم اندیشی را برگزار کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی وحرفی ای استان از برگزاری نشست هم اندیشی با سید مهدی عبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای احیای آموزشهای مهارتی و ارائه تسهیلات با هدف اشتغالزایی افراد خبرداد .
اولیایی ضمن تاکید بر اهمیت فرا گرفتن آموزشهای مهارتی دراشتغال بیان داشت : از آنجائیکه آموزش های مهارتی می تواند بستر ساز استقلال اقتصادی و درآمد زایی خانوار ها باشد ضروری است تا در سبد توانمند سازی مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گیرد .
وی اظهار داشت : فقر مهارت فنی افراد در رشته‌های تخصصی یکی از عوامل مهم بیکاری در استان است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش نوعی حلقه مفقوده اشتغال را در استان ایفا میکنند .
اولیایی خاطر نشان کرد : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای ارتقا و توسعه توانمندی های مهارتی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد با هدف بهره مندی هرچه بیشتر آنان از فرصت های آموزشی و امکان دسترسی به فرصت های شغلی مناسب آماده ارائه هرگونه همکاری است .
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره ) نیز در این نشست خاطر نشان کرد : مقوله مهارت آموزی باید به نحوی ارائه شود تا برای جوانان بیکار استان جذاب باشد بویژه در رشته های بازار محور از جمله لوله کشی گاز و نیز پروژه های زیر بنایی دیگر که مورد نیاز بازارکار بومی استان است .
عبادی همچنین خواستار احیاء و اشاعه آموزشهای مهارتی و نیز ورود پیدا کردن خیرین به مقوله مهارت آموزی با هدف رونق اشتغال در استان شد .