نشست هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان و مدیر کل دفترامور روستایی استانداری استان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان و مدیر کل دفترامور روستایی استانداری استان با محوریت ارائه آموزشهای مهارتی به دهیاران استان نشست هم اندیشی را برگزار نمودند .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای و مهندس جمال زهی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری در نشستی مشترک به بررسی راهکارهای ارائه آموزشهای مهارتی به دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی استان پرداختند و بر لزوم توسعه همکاری ها در خصوص گسترش آموزشهای مهارتی در بین روستائیان تاکید کردند .
اولیایی تصریح کرد : شوراهای اسلامی روستا و دهیاری‌ها به عنوان دو نهاد مدیریت روستایی وظیفه دارند در راستای توسعه و آبادانی روستاها تلاش کنند و توانمند سازی مهارتی این دو عنصر به مثابه تریبون برای لزوم فراگیری مهارت ها در بین روستائیان است .
وی برنامه ریزی و شناسایی ظرفیت ها و برگزاری کلاس های مهارت آموزی بر منبای ظرفیت های موجود در راستای ایجاد شغل را از مهمترین عوامل تاثیر گذار در توسعه روستا ها عنوان کرد و اظهار داشت : ترویج و تقویت فرهنگ کار و فعالیت جمعی و با مشارکت خود مردم روستاها می تواند گره گشای مشکلات موجود در روستاها باشد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به لزوم تعامل بین دستگاههای مرتبط در راستای ایجاد توسعه بیان داشت : این اداره کل آمادگی دارد با توجه به اعلام نیاز سایر ادارات و دستگاهها نسبت به ارائه آموزشهای مهارتی مورد نیازدر این حوزه اقدام لازم را بعمل آورد.
گفتنی است جمال زهی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری نیزضمن تقدیر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در آموزش دهیاران و روستائیان و عشایر ، نقش آموزشهای فنی و حرفه ای را در حل معضلات استان تاثیر گذار دانست .