مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان خبر داد : ارائه بیش از۵۸ هزار نفر ساعت آموزشهای مهارتی در زندان های استان از ابتدای سالجاری تاکنون

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه بیش از ۵۸ هزار و ۱۹۶ نفر ساعت آموزشهای مهارتی در زندان های استان از ابتدای سال ۹۸ تا کنون خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان وبلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۵۸ هزار و ۱۹۶نفر ساعت آموزشهای مهارتی معادل ۳۴۱ نفر دوره مهارتی در زندان های استان ارائه گردیده است .
اولیایی افزود : از مجموع ۵۸ هزار و ۱۹۶ نفر ساعت آموزش مهارتی ۵۰ هزار و ۸۵۹نفر ساعت آن برای آقایان و ۷ هزار و ۳۳۷ نفرساعت آن برای خانم ها اجراشده است .
وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۴۱ نفر دوره آموزشی ارائه شده که از مجموع این دوره ها۲۷۶ نفر دوره مرد و ۶۵ دوره زن بهره مند شده اند .
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان خاطر نشان کرد : با تأکید بر ضرورت حمایت اقشار جامعه از مددجویان تصریح کرد : موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی است و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به صورت صحیح صورت گیرد.
اولیایی اظهار داشت : با سواد آموزی و جلب زندانیان در تحصیلات رسمی و حتی آکادمیک و به خصوص مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در فرد میتوانیم ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنها، از روی آوری مجدد به تخلف جلوگیری کنیم .