برگزاری اولین نشست ستاد اجرایی بزرگداشت هفته ملی مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان

اولین نشست ستاد اجرایی بزرگداشت هفته ملی مهارت در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان با حضور مدیرکل و اعضای ستاد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان ؛ خداداد اولیایی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این نشست ضمن تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود گفت : محوریت برنامه ها باید حسب دستور رئیس سازمان شناسایی آموزشهای مهارتی به مردم در راستای گسترش فرهنگ مهارت آموزی باشد و با توجه به امکانات وظرفیت های موجود باید بیشترین استفاده را از این هفته داشته باشیم .
اولیایی افزود : حرکت چرخ های اقتصاد در گرو نیروی کار ماهر است و نیروی کار ماهر منوط به آموزش درست است پس اگر آموزش درست ارائه شود نیروی کارآمد را در پی دارد و این مهم ارتقاء کیفیت و اعتماد به کالای ایرانی را به دنبال خواهد داشت .
وی اظهار داشت : هفته ملی مهارت فرصت مغتنمی است که مجموعه آموزش فنی وحرفه ای باید طی آن رسالت خود را به عنوان تنها متولی رسمی ارائه آموزش های مهارتی غیررسمی در کشوربه بهترین شکل ممکن از طریق معرفی حرفه ها و دوره ها به علاقمندان معرفی کند .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به مشکل اعتبارات در سال جاری تصریح کرد : تلاش ما باید در راستای درآمد زا کردن مراکز باشد و تلاش بیشتر بازگشت سرمایه را به درون مجموعه در بردارد .
اولیایی دربخش دیگری از سخنانش خواستارتعامل و همکاری بخش خصوصی ونیز برگزاری نمایشگاه ها و آموزشهای کپسولی و ایجاد شور و نشاط در بین همکاران با هدف هرچه باشکوه تر برگزار شدن هفته ملی مهارت شد .
شایان ذکر است در این جلسه برنامه های پیشنهادی جهت عملیاتی نمودن بزرگداشت هفته ملی مهارت توسط اعضای ستاد اجرایی مورد بحث و بررسی قرارگرفت .